Düzce Valisi Selçuk Aslan’ın ilçe ziyaretlerindeki son adresi, Akçakoca ilçesi oldu. Kurmayları ile birlikte Akçakoca ilçesine çıkartma yapan Vali Aslan’ın ilk durağı Akçakoca ilçesine bağlı Dadalı Köyü’nde hizmet veren Jandarma Trafik Komutanlığı oldu.  Burada,  kurum faaliyetleri ve denetimler hakkında brifing alan Vali Aslan, özverili çalışmalarından dolayı Jandarma personeline teşekkür etti.

Buradaki incelemelerinin ardından, 1992 yılında Şırnak’ın Uludere ilçesinde şehit düşen Jandarma Er Arif Çakır’ın ilçede oturan ailesini ziyaret etti. Ziyaret programında Şehit Çakır için Kur’an-ı Kerim tilaveti okunarak, dualar edildi.

Vali Aslan’ın bir sonraki ziyareti 1995 yılında Tunceli’de şehit olan Polis Memuru Güven Keskin’in ailesinin oturduğu ev oldu. Şehit ailesini ziyaret eden Vali Aslan,   ardından İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Gençlik Merkezi ve Akçakoca Devlet Hastanesini ziyaret etti.  

Vali Aslan, Hayırsever iş insanı Burhan Özdemir tarafından inşa ettirilen ve yapımı devam eden Nezahat Özdemir İmam Hatip Ortaokulu inşaatında incelemelerde bulunarak, inşaatın durumu hakkında bilgi aldı.

Gün boyu Akçakoca ilçesinde temaslarda bulunan Vali Aslan, ilçedeki vatandaşlarla da bir araya gelmeyi ihmal etmedi. İlçe merkezinde vatandaşlarla sohbet eden Vali Aslan, vatandaşlardan gelen sorun ve talepleri tek tek not aldı.

Vali Aslan’a Akçakoca ilçe ziyareti sırasında Düzce İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kılıç ve diğer kurum amirleri eşlik etti.

Vali Aslan’ın ilçe ziyaretlerine devam edeceği bildirildi.

HABER: Savaş ARI