DÜZCE’DE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI DÜZCE’DE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Meteoroloji’nin son tahminlerine göre, Düzce ve çevresinde hava sıcaklıklarının hızla düşmesi ile birlikte karla karışık yağmur ve kar yağışı etkili olması bekleniyor. Kar yağışının özellikle Düzce’nin yüksek kesimlerinde etkili olması tahmin ediliyor.

Meteoroloji’nin uyarısını dikkate alan Karayolları ve İl Özel İdaresi de olası yol kapanmalarına karşı tedbirlerini en üst seviyeye çıkarttı. Karayolları, ekiplerini özellikle Bolu Dağı’nın Düzce kesiminde ekiplerini hazır halde bekletirken, İl Özel İdaresi de araç ve çok sayıda karla mücadele personellerini ilçelere yönlendirdi.

Akçakoca’da fırtına etkili olacak…

Hava sıcaklıklarının hızla düşmesi ile birlikte Akçakoca denizlerinde yer yer kuvvetli fırtına etkili olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yer yer kuvvetli görülmesi beklenen fırtınaya karşı denize açılacak balıkçıları uyardı.

Öte yandan, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda Düzceli vatandaşların kar yağışı esnasında buzlanma ve trafikte yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi.

HABER: Savaş ARI