Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün 31 Mart yerel seçimlerinde 100 Proje kitapçığında yer alan Cedidiye Meydan Projesi resmen başlıyor. Düzce Belediye Binasının yıkılarak projeye dahil edilmesi kararı dün akşam, Düzce Belediye Başkan Vekili Av. Arb Ali Dilber, başkanlığında yapılan Haziran ayı ikinci belediye meclis toplantısında meclis üyelerinin oylarına sunuldu.

Whatsapp Görsel 2024 06 07 Saat 11.01.02 41445Ee6Asdadadada

Muhalefet partisi meclis üyelerinin karar ile ilgili tepkilerine Düzce Belediyesi Başkan Vekili Ali Dilber, “Ben orta zekalı bir insanım. Biz bu projeyi  100 proje kitapçığımızda söyledik. Bakın; yapılacakların 4. Maddesi ne demiş?  Cedidiye  Meydan  projesi demiş. Yapılacakların içerisinde  11. Maddede de  valilik yapacağı binayı söylemiş. Bununla da oy istemiş ve üzerine oy almış. Sizi geçmiş, halk buna oyunu vermiş. Siz hangi halktan bahsediyorsunuz bir orta zekalı olarak bunu anlayamıyorum özür dilerim” cevabını verdi.

“BU KONUDA HEM VALİMİZ, HEM DE EMNİYETİMİZ BÜYÜK GAYRET GÖSTERİYOR” “BU KONUDA HEM VALİMİZ, HEM DE EMNİYETİMİZ BÜYÜK GAYRET GÖSTERİYOR”

Dilber’in konuşmasından sonra Düzce Belediyesi Hizmet Binasının yıkım kararı, meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edildi.

Peki, süreç nasıl işleyecek?

Cedidiye Meydan Projesi’ne dahil edilen Düzce Belediyesi Hizmet Binası, Düzce Valiliği Kampüsüne taşınacak. Düzce Valiliği’ne ise yıkılan ve Millet Bahçesi’nin devamı olan 18 Temmuz Şehir Stadyumuna yeni bir kampüs inşa edilecek. Meclisten geçen karar ile birlikte, çalışmaların önümüzdeki aylarda başlaması planlanıyor.

HABER: Savaş ARI