8 Mart Dünya Kadınlar günü, tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’de de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bugün Kadın Emeği Merkezi, Düzce Belediyesi’ne bağlı BELMEK ve Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde, Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezinde, “Kadınların Emeği Cumhuriyetin Temeli” temalı kadınların emeklerinin sergilendiği karma serginin açılışı gerçekleştirildi.

1-263Açılış törenine, Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce mevcut Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kılıç, kurum amirleri ile vatandaşlar katıldı.

Asdsdfddfsdf

ÖDEMELER HESAPLARA YATIRILDI ÖDEMELER HESAPLARA YATIRILDI

Kadın Emeği Merkezi’nde görevli kadınların  el emeği, göz nuru ürünlerinin sergilendiği karma sergide  Düzce Valisi Selçuk Aslan, Öncü Haber mikrofonuna yaptığı açıklamada, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

9-24Vali Aslan, ‘’Öncelikli olarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, Başta Düzceli kadınlarımız olmak üzere bütün kadınların, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde, BELMEK ve Düzce Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde açılan birçok kursun, bir nevi görücüye çıktığı, bu özel ve anlamlı bir günde, böyle bir sergi açma arzularını bildirdiler, biz de mutlulukla destek olacağımızı ifa etmiştik. Sergiyi gezdiğimizde, her biri el emeği göz nuru, birbirinden değerli çok anlamlı ürünler var. Geleneksel el sanatlarımızı, devam ettirme ve öğretme noktasında hem kişisel olarak hem de Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin farklı kurumları olarak hassasiyetimiz var. Ben usta öğreticilerimizi de kursiyerlerimizi de tebrik etmek istiyorum, hakikaten çok güzel çalışmışlar, hepsine başarılar diliyorum.’’ konuştu.

10-13

Sergide hünerlerini sergileyen emekçi kadınlar ise şöyle konuştu;

Figen Atabek Altınyuva: ‘Böyle anlamlı bir günde, sergi açmamız çok güzel oldu. Dünya Kadınlar Günü’nde, emeklerimiz sergiliyoruz burada, o yüzden çok mutluyuz. Biz kurslarımızdan çok memnunuz, üretiyoruz ve satış olarak pazarlayarak gelir elde edebiliyoruz.’

8-25

Gülşah Güneş: ‘Ürettiklerimizi sergilemek çok güzel. Ben evde de yapıyordum bunları ama kendimi yetersiz görmüştüm ve burada kendimi geliştirdim. Herkesin yapmasını ve denemesini isterim.’

6-63