MHP İl Başkanı Kenan Ilgaz'ın iddialarına tepkiler devam ediyor. İddialara sert bir dille cevap veren AK Parti Düzce Milletvekili Metin Kaşıkoğlu, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Cevap vermeye değmez.”

“ Adını dahi bilmediğim bir madencilik şirketi ile aramda bir şekilde ilişki varmış gibi göstererek usulsüz ve bürokratların tehdit edilerek ve imza atmayan bir Valinin görevden alınıp yerine imza atabilecek bir Vali tayin ettirerek bu şirkete madencilik ruhsatı aldığımı ve buna yardımcı olduğumu ve ÇED alınırken de Ankara’da bürokrasiye baskı yaptığımı ve koordinatlar kaydırılmak suretiyle hile ile ÇED kararı aldığımı ifade etmiştir. Aslında bu tür açıklamalar karşısında tavrım nettir. Bu açıklamalara vereceğimiz cevaplarımız da vardır. Ama bir lafa bakıyorum, bir de söyleyene bakıyorum, cevap vermeye değmez diyorum.”

Kaşıkoğlu konu ile ilgili olarak Vali Bülent Kılınç ile hemen irtibata geçtiğini belirttiği ve açıklamasına şöyle devam etti:

“Büyük bir hüsrana uğrayacaksınız.”

“ Konu ile ilgili açıklamayı duyar duymaz Sayın Valimizi arayıp ilgili ruhsat ile ilgili gelişmeleri ve şirket ile ilgili bilgileri kendisinden rica ettim ve sayın valimiz de bir bilgi notunu bana gönderdi. Kenan Ilgaz, milletvekilleri olarak bizleri, Valimizi ve bürokratları hatta Bakanları töhmet altında bırakmakta ve iftira niteliğinde beyanlar ile yaklaşan seçimlerde siyasi rant elde etmeye çalışmaktadır. Siz yine hayal görüyorsunuz ve büyük bir hüsrana uğrayacaksınız.”

AK Parti Milletvekili Metin Kaşıkoğlu, Ilgaz'ın şahsına ait sorulara da cevap verdi.

“Tazminat yeterse o aracı alıp Düzce'de gezeceğim.”

“Data madencilik ile ne resmi ve ne de gayri resmi ortaklığım yoktur.

Ortak olmadığımı ifade ettiğime göre 2. soru karşılıksız kalmaktadır. Hiçbir rant sağlanması söz konusu değildir.

Hayatımda hiç Audi A8 marka aracım olmamıştır, rüyama bile girmemiştir. Ama eğer Kenan Ilgaz’a açacağım manevi tazminat neticesi alacağım tazminat yeter ise bu marka bir araç alıp bizzat Düzce’de gezeceğim. İnşallah ilk kez o zaman bu araca oturmak nasip olacaktır.

5. soru son derece anlamsız olup,Düzce’yi getirdiğimiz nokta halkımızın takdirindedir.”