Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremler 11 ilde de yıkıcı etkisini gösterdi. Deprem bölgelerinde evleri yıkılan ve enkaz altından sağ kurtarılan vatandaşlar diğer illerde ki KYK yurtlarına ve misafirhanelere yerleştirildi.

AMCA 22 SKFJELŞF

Düzce’ye getirilen 4000’in üzerinde depremzedelerin tüm ihtiyaçları devlet ve hayırsever vatandaşlar tarafından karşılanmaya devam ediliyor. Bu kapsamda Düzce’nin Bahçeşehir bölgesinde yer alan Zahid’ül Kevseri Kız Öğrenci Yurdu’na yerleştirilen depremzedeler ile görüşen Öncü Medya Haber ekibi yurtta kalan 67 yaşında ki Antakya’dan gelen Fehmi Sönmez’ mikrofon uzattı.

Hatay’ın Antakya ilçesinde 3 katlı evinde depreme yakalanan Fehmi Sönmez, mikrofonlarımıza yaşadıklarını anlattı.

Depremde akrabalarını ve arkadaşlarını kaybeden Sönmez şunları söyledi:

“Antakya’dan geldim buraya. Ne söyleyebilirim ki yaralıyız. Çok büyük bir afet yaşadık, böyle bir şey olamaz. Daha şimdi de haber aldım arkadaşımdan. Her gün 3 tane, 5 tane arkadaşımı kaybediyorum. Ben yalnız olduğum halde dostlarımı arıyorum. Dostlarımda her gün beni arıyor. Almanya’dan dostlarım bile arıyor.

Bütün çocukluk arkadaşlarım hep buralara yerleştiler. Yapacak bir şey yok. Antakya’da da sizin gibi genç kızlarım var, komşularım var. Komşularıma yetişemedim onlara yanıyorum. Ne olduğunu ne olacağını bilmiyorum. Kime yetişeceğim onu da bilmiyorum.”