OLAY…

Akıllara durgunluk veren olay, Yığılca’nın Kocaakman Köyü’nde meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre, Kocaakman Köyü’nde ikamet eden 51 yaşındaki Tahsin Akman ve 48 yaşındaki Rafiye Alkan çiftinin 2008 doğumlu, 15 yaşındaki kızları Esmanur Alkan, evlerinin önüne otomobille gelen bir kadın ve bir adam tarafından kaçırıldı.

ÇOK SAYIDA ŞÜPHELİ ŞAHIS YAKALANDI ÇOK SAYIDA ŞÜPHELİ ŞAHIS YAKALANDI


Kaçıran kişinin, Yığılca Hoşafoğlu Köyü’nde ikamet eden 30 yaşındaki Abdülkerim B. Olduğunu öne süren aile, karşı taraftan kendilerine, “şikâyetçi olmayın anlaşalım” teklifi de aldıklarını dile getirdi.

Henüz reşit olmayan, 15 yaşındaki kızlarının evlilik maksadıyla şüpheli Abdülkerim B. Tarafından kaçırıldığını ifade eden Alkan ailesi, konuyla ilgili olarak tüm yetkili kurumlara ihbarda bulunduğunu da dile getirdi.

Cuma gününden beri küçük kızlarından haber alamayan acılı anne baba, kızlarının bir an önce bulunmasını, olayın faillerinin de hukuk önünde hesap vermesini talep ediyor.

Öte yandan Jandarma Ekipleri, olayı gerçekleştiren kişi ya da kişilerin bulunması için çalışmalarını sürdürürken, bunları görenlerin ve ya bilenlerin, ihbarda bulunması talebinde bulunuldu.


ÖNCÜ HABER YAYINLADI KAYIP KIZ BULUNDU


Haberin, Öncü Haber’de yayınlanmasının ardından duyarlı bir vatandaş, kızın yerini tespit ederek ekiplere bildirdi.


Ekiplerin baskın düzenlediği evde bulunan Esmanur Alkan, emniyete götürüldü.

Emniyetteki işlemlerinin ardından ailesine teslim edileceği bilgisi paylaşıldı.


Haber - Ahmet Çelik