Toplumun aydınlatılması ve demokrasinin işlemesinde büyük rol sahibi olan gazeteciler, her yıl 21 Ekim'i Dünya Gazeteciler Günü olarak kutluyor. 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu ve Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İslam Keleş, yayımladıkları mesajla Düzce’deki gazetecilerin 21 Ekim Dünya Gazeteciler gününü kutladı.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

ASGARİ ÜCRETTE GÖZLER İLK TOPLANTIDA ASGARİ ÜCRETTE GÖZLER İLK TOPLANTIDA

Belediye Başkanı Özlü, mesajında, kamuoyunu doğru bilgilendiren, ilkeli ve dürüst gazeteciliğin kentteki temsilcilerinin, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü'nü tebrik ederek, gazetecilere çalışmalarında başarılar diledi.

Şengüloğlu: “Zor koşullar altında görev yapıyorlar”

AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu yayımladığı mesajında, şu görüşlere yer verdi:

“21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü vesilesiyle gece gündüz demeden haberin peşinden koşarak, toplumumuzu bilgilendirme görevini yerine getiren ve demokrasinin temel taşlarından biri olarak önemli bir rol oynayan tüm gazeteci arkadaşlarımızın bu anlamlı gününü kutluyorum. Dünya’nın neresinde olursa olsun, ne kadar zor koşullar altında olsa bile, bizlerin doğru bilgiye erişmesini sağlama çabaları hiç bir zaman göz ardı edilemez. Dürüst, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışıyla çalışan gazetecilerimiz, toplumun bilinçlenmesinde kritik bir rol üstlendiğinin her zaman farkında olmalıyız.  Bu anlamlı günde şehrimizin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminde aktif olarak görev alıp emek harcayan ilimizin tanıtımına önemli katkılar sunan kıymetli basın mensuplarımıza katkılarından dolayı Düzce’miz adına teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başta Düzce’mizde görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları olmak üzere tüm basın mensuplarımızın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü kutluyorum. Özveriyle çalışan tüm gazeteci arkadaşlarımın meslek hayatlarında başarılarının devamını diler sevgi ve saygılarımı sunarım.”

Keleş: “Gazeteciler milletin vicdanına ses olmaktadır”

Düzce Gazeteciler Cemiyet Başkanı İslam Keleş ise yayınladığı mesajında şunları söyledi: 

“Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir. Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, sivil toplumun dinamizmini beslemekte, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden meslektaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar. Toplumsal bilinci ve kamu yararını gözeterek, uzun çalışma saatlerini ve zorlu çalışma koşullarını önemsemeden fedakârca çalışarak, gelişmeleri halkımızla paylaşma yolunda emek harcayan tüm meslektaşlarımın ‘21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyor, ebediyete intikal eden meslek büyüklerimizi rahmetle anıyorum.”

HABER: Savaş ARI