İçişleri Bakanlığı tarafından Ramazan Bayramı nedeniyle depremin vurduğu Adıyaman’a geçici olarak görevlendirilen Vali Cevdet Atay, Düzce’deki görevine başladı. Bugün Düzce İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kılıç ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Hayri Şen ile birlikte Düzce Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Vali Atay’ı Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İslam Keleş, Başkan Vekili Sadullah Ünsal, Yönetim Kurulu Üyeleri ile gazeteciler karşıladı.

04f6c2a1-8244-408a-94e9-b39600e87810

“DEPREMZEDELERİN YARALARININ SARILMASI İÇİN ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERİYORUZ”

Cemiyet ziyaretinde Adıyaman’daki temaslarını anlatan Cevdet Atay, “Amacımız bölgede ki vatandaşlarımıza, orada yaşayan insanımıza, kardeşlerimize bir an önce destek olmaktır. Allah razı olsun buradaki insanlarda da. Herkes canla, başla ciddi bir mücadele vererek bu taşın altına elini koydu. Buradan da Düzce ili olarak başarılı çıktık. İnşallah o yaralar bir an önce sarılır. Oradaki insanımız bir an önce rahata kavuşur ve kalıcı konutlarına geçerler. Bir an önce vatandaşların o problemlerinden kurtulması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Sizde onun farkındasınız. Bu ziyaret sebebi de tekrar hayırlı uğurlu olsun. Allah birliğinizi, beraberliğinizi korusun” dedi.

182c9c1f-fda5-48a4-a80d-35eff503eced

“KONTEYNERLER FARKLI AMAÇLAR İÇİN DE KULLANILACAK”

Konteynerlerin sadece deprem bölgesinde değil başka amaçlar içinde kullanılmasının mümkün olduğunu söyleyen Atay “Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul’da ciddi bir kentsel dönüşüm projesi başlattı. Orada kentsel dönüşüm için evlerini boşaltan insanların kalması için bu konteynerlerden hazırlanabilir. Başlattığımız üretim atağı aslında bir sanayi atılımı da olabilir. Bizden sonra da üretimin devam edeceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

4ea0b455-215c-4fad-bb36-7312c194eb89

KELEŞ, “BU BİRLİKTELİK BİZDE BİR SİNERJİ OLUŞTURDU”

Düzce Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni yönetimi ile birlikte, Düzce basınında birlikteliğin sağlandığı vurgusunu yapan İslam Keleş ise, “Örnek bir iliz aslında şu anda. Bunu sürdürmek istiyoruz. Buna ihtiyacımız oluğunu da gördük, bir araya geldikten sonra. Bu birliktelik bizde bir sinerji oluşturdu. Bu sinerjiyi Düzce adına faydalı işlerde, faydalı işleri desteklemek adına kullanmak istiyoruz. Gayretimiz bu. Sizin de az önce söylemiş olduğunuz gibi başta o bölgede ki arkadaşlar olmak üzere bütün Düzce’nin gurur kaynağı bu konteyner projesi ve gerçekleştirmiş olduğunuz iş. Bizim için çok anlamlı. O yüzden bir kez daha size teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

HABER: Savaş ARI