Saadet Partisi'nden seçime girerek Cumayeri Belediye Başkanı olan Yakup Keleş, ilk icraatını gerçekleştirdi. Cumayeri ilçesinde Belediye Meclis toplantısı öncesi, Saadet Partisi'nden Belediye Başkanı seçilen Yakup Keleş, Belediye Meclisi'ne seçilen Türkan Yağmur'u başörtülü olduğu gerekçesiyle yazılı bir metinle uyardı. Yağmur, geçen dönem de bu şekilde meclis üyesi olarak görev yaptığını belirterek, itirazda bulundu.

Saadet Partili Cumayeri Belediye Başkanı Yakup Keleş, AK Partili meclis üyesinin itirazı ile ilgili olarak bir açıklama yaptı:

"Bunu bir sorun olarak algılamamak lazım. Ben sadece iç tüzük gereği türbanlı olarak meclis toplantılarına girilemeyeceğini yazılı bir metinle kendisine gönderdim. O da geçmiş dönemde böyle bir sorun olmadığını söyledi. Ben sadece yasa gereği tebliği etmek zorundaydım. Bu aslında bir sorun değil."

AK Partili Cumayeri Belediyesi Meclis üyesi Türkan Yağmur ise "Uyarının yasa gereği olduğunu bilmiyordum. Şu an için bir sorun yok. Türbanımla toplantılara girebiliyorum." açıklamasında bulundu.