NE OLMUŞTU?


27 Ağustos Pazar günü, B.S.Ç. idaresindeki 16 BB 295 plakalı otomobil, Kültür Mahallesi Mehmet Akif Caddesi'nde B.T'nin kullandığı 81 ACY 086 plakalı hafif ticari araçla çarpıştı. Kazada sürücüler ile araçlarda bulunan B.Ç, N.T, ve bebek Z.N.T. yaralandı.


Güvenlik kamerasına yansıyan kazanın ardından, 16 BB 295 plakalı otomobilin B.S.Ç.  isimli sürücüsü, alınan ifadesinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kazaya karışan hafif ticari aracın B.T. isimli sürücüsü yüzde 50 kusurlu bulundu.

Yazılan rapora itiraz eden B.T’nin babası Üçköprü Köyü Muhtarı Hüseyin Turna, oğlunun kazada hiçbir kusuru olmadığını iddia ederek, haber merkezimize başvuruda bulundu.

Öncü Haber Mikrofonuna konuşan Turna, şunları söyledi:

 “Pazar günü Kültür Mahallesinde oğlum parktan çıkıyor 1 veya 2 vites daha 3. Vitese atmadan ara sokaktan gelen bir araç 130 km hızla çocuklara çarpıyor araba ters dönüyor, gelinim ile torunum arabanın kapısı açıldığı için düşüyor.

Gelinim şu anda yoğun bakımda yatıyor, torunumu ise akşam çıkartım yoğun bakımdan fakat polislerin tutuğu raporda yüzde 50 suçlu olarak benim oğlum görülüyor.

Karşı taraf hastaneden kaçıp gidiyor ardından dün adliyeye çıkartılıyor adliye ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıyor. Tutuklanır da yumuşar hava diye bekliyoruz. Adalet yerini bulsun herkes adaletli yargılansın bu ülkede, suçlu cezasını çekecek.

Hastamız orada yatarken onun gezmesini istemiyoruz ve onun tutuklanmasını talep ediyorum.

Vatandaş, Yüzde yüz suçlu gözüken bir durumda nasıl yüzde 50 suçu benim oğluma veriyorlar ben bunu anlayamadım.

Benim suçluysa ben oğlumu savunmam zaten, suçluysa arakasından da gitmem. Ama bu ülkede adalet böyle yürüyorsa iki kişi yoğun bakımda yatarken serbest bırakılıyorsa ben buna karşıyım, yani bu nasıl serbest kaldı hakkimi bıraktı savcımı bıraktı neye dayanarak bıraktı ben bunu öğrenmek istiyorum.

Ara sokaktan drift atarak çıktığının görüntüleri zaten var, orada olaya şahit olup suratını görenler var ve ayrıyeten arabanın içinde eşiyle tartışı sırada olay gelişmiş zaten.

Adalet yerini bulsun herkes adaletli yargılansın bu ülkede, suçlu cezasını çekecek.

Aynı kişi 10 gün öncede kaza yapmış kaskoda aldığı araçla da bu kazaya karışmış.

Ben adalet istiyorum hemşerim.” İfadelerini kullandı.