Düzce’nin Ağa Mahallesi’nde İçişleri eski Bakanı Süleyman Soylu’nun da destekleri ile Düzce Belediyesi tarafından Roman Eğitim ve Kültür Merkezi inşa edildi. Düzce Belediyesi tarafından alınan kararla Merkezin isminin “Süleyman Soylu Roman Eğitim ve Kültür Merkezi” olması yönünde karar alındı. Ancak eski Bakan Soylu, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye yazdığı mektupta, merkeze kendi isminin verilmemesi talebinde bulundu.

Ancak bu durum, bazı basın ve yayın organlarında çarpıtılarak haberleştirildi. Konu ile ilgili Düzce Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“YILMAZ ESER DİĞER ADAYLARLA KIYASLANAMAZ” “YILMAZ ESER DİĞER ADAYLARLA KIYASLANAMAZ”

“Düzce'miz Ağa mahallesinde belediyemiz tarafından yapılan Roman Eğitim ve Kültür Merkezi'ne isim verilmesi konusunda bazı Basın kuruluşlarında gerçeği yansıtmayan ifadeler ve zanlar söz konusu olmuştur. Yapılan merkezin ismi ‘Roman Eğitim ve Kültür Merkezi’dir. İlgili yapının yapılmasında Eski içişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu beyin büyük desteği söz konusudur. Sayın Bakanımızın bu jestine karşılık, tarafımızdan kendisine isminin bu merkeze verilmesi talebi iletilmiş, Sayın Bakanımız bu talebi yazmış olduğu bir mektup ile teşekkür ederek nezaket çerçevesinde kabul etmemiştir. Bu sebep ile merkeze Sayın Bakanımızın ismi verilmemiştir. Bazı basın kuruluşlarında gerçeği çarpıtan ve farklı göstermeye çalışan maksatlı yorum ve haberleri esefle karşıladığımızı bildirir, teşekkür ederiz.” HABER: Savaş ARI