Malatya’dan bir süre önce kaybolan Zeynep isimli genç kadının yakınları, ATV ekranlarında yayınlanan gündüz kuşağı programı Esra Erol’un programına katılarak yardım istedi. Kısa süre sonra genç kadının yaklaşık bir yıldır Gölyaka ilçesinde ikamet eden Muharrem Gedik’in yanında olduğu öğrenilmesinin ardından, çift canlı yayına çıkartıldı.

Programda,  Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan ile aylar önce yaşadığı bir anıyı anlatan Muharrem Gedik, “Anneler gününde anneme bir tane gül alabilmiştim. Gölyaka Belediye Başkanımız Yakup Demircan ile karşılaştım. Kendisi bana, ‘Bende annen için pasta alayım’ dedi. Ben de ‘annem pasta sevmez, baklava sever’ dedim. Bunun üzerine başkanımız annem için baklava aldı” dedi.

Gedik’in bu sözlerinin ardından ATV ekranlarındaki Esra Erol’un programına canlı bağlanan Yakup Demircan, Muharrem Gedik için belediyenin sosyal tesislerinde iş ve sosyal yardım sözü verdi. 

1-147

Demircan canlı yayında şu ifadelere yer verdi:

Birbirlerine çok yakışmışlar. Biz belediye olarak ilçemde şunun bilinmesini istiyorum. Yakın bir zamanda ilçeme ikamet etmeye gelmişler. Bizlere emanetler. Sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında kendilerine her türlü desteği sağlayacağımızın sözünü sizler sayesinde veriyoruz. Belediye şirketimizde çalıştıracağız. Onun da sözünü veriyorum. Aynı zamanda ben mahalle muhtarıyla da görüştüm. Ev sahipleri Havva teyzeye de gittim. Çok güzel bir evde kiracı olarak oturuyorlar. Her türlü desteği de veririz. Yine Mesut diye bir kardeşi var. Onun da bir kızı var. Kaymakamla görüştüm. Onun bakım ihtiyaçlarını da karşılayacağız. Annesi yok, bize emanettir.  Pakize hanımın maaşıyla geçiniyorlar. Belediye bünyesinde iş vermek suretiyle belediyemizin şefkatli elini gösteririz. Halkımız da nezih bir toplum. Her türlü destekle kendilerine yardımcı oluruz. Teşekkür ediyorum. Böyle programlarda insanların duyarlı olduğu konulara değindiğiniz için. Bize de bu konuda sebebiyet verdiğiniz için şükranlarımı sunuyorum.”

HABER: Savaş ARI

Editör: Tuğba Aksoy