Geçtiğimiz yıl temmuz ayında restorasyon çalışmaları yürütülürken çürük olduğu gerekçesiyle yıkılan Düzce Kasrı’nın yeniden inşa edilmesi sürecinde sona yaklaşıldı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleriyle inşa edilecek bina bir gastronomi üssü olarak planlanmış ve kent mutfağının yöresel yemekleriyle Mutfak Sanatları Merkezi olarak tasarlanan yeni tesis için çalışmalara başlanmıştı. Aradan geçen 13 ayda Düzce’ye prestijli bir tesisi kazandırmak için ince elenip sık dokunurken tamamlanan çalışmaların ardından açılış için artık gün sayılır duruma gelindi.

81 ÇEŞİT YEMEKLE DÜZCE RÜZGÂRI ESECEK

Bölgede bir ilk olma özelliği taşıyan Mutfak Sanatları Merkezi’nde, birlik ve beraberlikle harmanlanmış kültürel çeşitliliği mutfağına da yansıyan Düzce’nin kente özgü 81 çeşit yemeği misafirlere sunulacak. Düzceliler’e ve turistlere ev sahipliği yapacak olan tesiste Düzce’nin kültürel zenginliğini yansıtan yemeklerle Düzce rüzgârı esecek.

KEŞİR VE ÖZLÜ TESİSİ GEZDİ

Cuma günkü mesaisini memleketi Düzce’ye ayıran AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ile birlikte şehre değer katacak tesisi gezerek çalışmalarda gelinen son noktayı yerinde inceledi. Vekil Keşir, “Yapımı tamamlanan, Düzce'nin gastronomi zenginliğini tanıtacak ve yeni nesillere aktaracak olan Mutfak Sanatları Merkezi'ni, Sayın Belediye Başkanımız Faruk Özlü ile yerinde inceledik. Merkezin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” sözleriyle hayran kaldığı proje için Düzce Belediyesi ve Başkan Özlü’ye teşekkür etti.

30 AĞUSTOS RESEPSİYONUNDA GÖRÜCÜYE ÇIKACAK

Öte yandan merkez, 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonuyla ilk kez resmi bir etkinlikte görücüye çıkacak. Pazartesi günkü bayram kutlamalarının ardından Düzce siyaset, bürokrasi, sivil toplum ve iş dünyası Düzce Valisi Cevdet Atay’ın ev sahipliğinde Mutfak Sanatları Merkezi’nde bir araya gelecek. Düzce Belediyesi kaynaklarından edinilen bilgiye göre çok kısa süre içerisinde açılışı yapılarak hizmete alınacak olan tesisi Düzceliler’e ve turistlere hizmet vermeye başlayacak.

HABER: Mehmet GÜNESEN