Sezona kötü başlayan Düzce Cam Düzcespor, yenilgileriyle taraftarlarından tepki alıyor. Kırmızı lacivertli ekibin son oynadığı maçta İnegölspor’a da kendi evinde 3- 2 kaybetmesiyle sezondaki başarısızlığını yönetimin suçu olarak gören Düzce Cam Düzcespor sevdalıları, takımın bir an önce sayı toplamasını istiyor. Konuyu kendisinin hazırlayıp sunduğu Yorumluyorum programında gündeme getiren Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Düzce Cam Düzcespor Kayyım Başkanı Muzaffer Leblebici’nin takıma verdiği emeklerin, kendisine hoş olmayan şekilde döndüğüne dikkat çekerek “Adam parasıyla kendisini dövdürüyor” ifadelerini kullandı.

Düzce Cam Düzcespor, yenilgilerine bir yenisini eklerken, takımdan başarı bekleyen taraftarlar konuyla ilgili Düzce Cam Düzcespor yönetimini suçluyor. Kendisinin hazırlayıp sunduğu ve Düzce’nin gündemine ışık tutan Yorumluyorum programında Düzce Cam Düzcespor’u gündeme taşıyan Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, kulübün Kayyım Başkanı Muzaffer Leblebici’nin takıma çok emek verdiğini, ancak bu emeklerin kendisine sinkaflı hakaretlere döndüğünü ifade etti.

Maçlarda yenilse de kırmızı lacivertli ekibin iyi mücadele verdiğine ve maçta hakemlerin taraflı davrandığını düşünen Ünsal şunları söyledi:

“Düzce Cam Düzcespor maçı vardı İnegölspor’la beraber, 3- 2 maçı kaybettik. Tribünlerde eylemler söylemler var, ‘Yönetim istifa. Topçular eksik oynuyor.’ diye. Spor camiasında futbol kültürü olmayan bir insan olarak oradaki futbolcuların cansiparane bir mücadele verdiğini gördüm. Özellikle Fethiye'de ve Düzce’de de şunu fark ettim, bu kadar aksilik, sıkıntılı ve cezalı bu kadar futbolcuları böyle pırasa gibi doğrayan hakemler olabilir mi ya, çok enteresan. Hakemler özel mi seçiliyor onu da anlamadım çok enteresan bir yapı var orada.”

“Adam parasıyla kendisini dövdürüyor”

Düzce Cam Düzcespor Kayyım Başkanı Muzaffer Leblebici’nin kulübe kendi öz değerlerinden destek sağladığını ama tribündekilerin takımın başarısızlığını Leblebici’ye ve stat değişikliği sebebiyle Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye bağladığını ifade eden Ünsal şunları söyledi:

“İkincisi Düzce Cam Düzcespor Kayyım Başkanı Muzaffer Leblebici bildiğimiz, tanıdığımız devletle siyasetle hiyerarşi düzeninde usul adap bilen birisi. Adam yaklaşık 5 milyon kendi imkanlarıyla kendi değerleriyle, bildiğimiz o belki eksiktir fazladır bilemiyorum, bu kulübe kendi öz değerlerinden destek sağlamış vaziyette. Adam parayı veriyor, imkan sağlıyor, mücadele veriyor, oradan temin etmeye çalışıyor, bir kavga veriyor, tribündekiler Muzaffer Leblebici’ye ağzına geleni söylüyor. Kim bu söyleyenler, yiyiciler, bazı kurumlarda çalışan adamlar. Adam parasıyla kendine sövdürüyor. Netice itibarıyla bir kaos var. Kurt ağacı içinden yermiş öyle der büyükler. Maalesef isimlere giremiyorum ama detay ve genel olarak baktığımız zaman, enaniyeti olanlar menfaati olanlar kini olanlar nefreti olanlar bütün faturayı öncelikle Muzaffer Leblebici ve akabinde de Faruk Özlü'den kesmeye çalışıyor işin özü aslında bu.”

“Tahammül edilemeyen adamlar Düzce'nin sporuna yön vermeye kalkıyor”

“Kim küçülürse küçülsün, Düzce Cam Düzcespor büyüsün” diyen Ünsal şöyle konuştu:

“Yani bu spor camiasına, siyaset camiasına katkısı olmayan yani posası çıkmış malzeme gibi olan insanlar da toplumun önüne çıkmaya çalışıyor, hiçbir enerjileri yok. Tahammül edilemeyen adamlar Düzce'nin siyasetine Düzce'nin sporuna yön vermeye kalkıyor. ‘Düzce Cam Düzcespor ligden düşermiş.’ düşerse dünyanın sonu gelmez, başaracakmış başardığı zaman bir onurumuz olur. ‘Nimetin kıymetini bilmeyeni kölelik bekler’ deniliyor. Bunun üzerinden ne siyasetçiler büyüsün ne siyasetçiler küçülsün Düzce Cam Düzcespor büyüsün kim küçülürse küçülsün kim büyürse de büyüsün hiç önemli değil ancak burada bir oyunlar var çok entrikalar var, herkes bir oyun kuruyor herkesin başka bir hesabı var fakat bütün hesapların başındaki iki tane isim bir bedel ödeyecek. Öderse dünyanın sonu olmaz yani bugün Muzaffer Leblebici başkanlıktan giderse Faruk Özlü seçim kazanamazsa Düzce Cam Düzcespor’dan veya Düzce Cam Düzcespor bundan dolayı ligden düşerse dünyanın sonu mu değil yaşam devam ediyor.”