Akçakoca Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde geçtiğimiz temmuz ayı içerisinde güçlendirme çalışmaları başlatılmıştı. Bu nedenle, 2022 – 2023 Eğitim ve Öğretim sezonuna ilçede bulunan Atatürk Ortaokulu’nda başlayan öğrenciler, öğrenci velilerinin iddiasına göre sezon başından bu yana bazı sıkıntılarla karşı karşıya kaldı.

Konu ile ilgili Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer başta olmak siyasi parti ilçe başkanları ile görüşen öğrenci velileri, yaşanan eğitim sıkıntısı ile ilgili bir sonuç elde edemedi.

Bunun üzerine seslerini duyurmak için ilgili şikayetlerini 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber whatsApp  ihbar hattına yapan öğrenci velileri, çocuklarının sezon başından bu yana uygulamalı atölye eğitimleri alamadıklarını ifade ederek,   “Düzce Akçakoca Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi velisiyim. Okulumuz için güçlendirme çalışması yapılacağı bildirilmiş, okulumuzu boşaltmamız gerektiği söylenmiştir. Temmuz ayında okulumuz geçici süreliğine Atatürk ortaokuluna taşınmak zorunda kaldı. Geçici bir süre kalacağımız için ‘şu an yerleşmiş olduğumuz ortaokulda fiziki yetersizlikten dolayı atölyeler kurulamıyor’ dendi. Uygulamalı dersler eksik işlendi, bizlere en geç 2. Dönem okulumuzda olacağımız söylendiği için buna razı geldik” dedi.

 “Çocuklarımız mağdur ediliyor”

“Çocuklarımız mağdur ediliyor” diyerek Düzceli yetkililere seslenen öğrenci velileri, “Veliler olarak çocuklarımız için okulumuzun güçlendirme çalışmasının bitmesini ve okulumuza geçmeyi sabırla bekledik. Bu süreçte atölyede yapılacak uygulamalı dersler eksik yapıldı. Geçici olarak kaldığımız Atatürk Ortaokulunun en üst katında atölyeler olmadan, sadece teorik dersler işlenerek eğitime devam ediliyor. Veliler olarak 3 ay önce ilçe Milli Eğitim Müdürüne ve Kaymakam Beyin makamına gittiğimizde, çocuklarımızın atölyeler kurulamadığı için uygulamalı alan derslerini eksik yaptıklarını söylediğimizde, ‘merak etmeyin’ dendi ve 1.dönem sonunda okulumuza taşınacağımız konusunda bize söz verildi.  Kendi okulumuzun 1. Dönem sonunda güçlendirme çalışması tamamlandı. 3 gün önce Kaymakamlıktan aldığımız bilgiyle okulumuzun bize değil de başka bir okula verilecek olması, veliler olarak bizi gereğinden fazla rahatsız etmektedir. Bize deniliyor ki; ‘siz Atatürk Ortaokulunda devam edeceksiniz. Atatürk ortaokulunda bize tahsis edilmesi planlanan alanlar yeterli olmadığı için atölyeler kurulması imkânsız.’ Bu durumda çocuklarımız yeterli eğitim alamayacaklar. Bizim alan dersleri için bulunduğumuz binanın uygun olmadığını ve kendi binamıza taşınmak istediğimizi belirtmemize rağmen, okulumuza geçmemize engel oluyorlar ve okulumuzu bize teslim etmiyorlar. Lütfen çağrımızı duyun bu mağduriyetimizi giderin. Bizim çocuklarımız bu kadar süre boyunca özlemle bekledikleri okullarına kavuşamıyorlar ve mağdur ediliyorlar” diye konuştu.  

HABER: Savaş ARI

Editör: Savaş Arı