Gökhan Kapoğlu ve yönetiminin istifasının ardından Düzce 2.Sulh Hukuk Mahkemesi'nin kararı ile Düzce Cam Düzcespor Kulübü’nün başına kayyım olarak getirilen iş insanı Muzaffer Leblebici, Yönetim Kurulu Üyesi İş İnsanı Sinan Kadri Kahraman ile birlikte görevlerinden istifa ettiklerini duyurdu. Düzce Cam Düzce Spor bu istifa ile sarsılırken, kulübün başına kimin geçeceği ise merak konusu oldu.

DÜZCESPOR-1

Konu ile ilgili Leblebici ve Kahraman’ın imzasıyla yayımlanan basın bildirisinde şu ifadelere yer verildi:

“Düzce Spor Kulübü Derneği'nin 12/07/2023 tarihinde yönetimsiz kalması üzerine tarafımıza, Düzce 2.Sulh Hukuk Mahkemesi'nin kararı ile yönetim yetkisi verilmiştir. Görev aldığımız günden bu yana Düzcespor'un takım kadrosu oluşturulmuş, lig hazırlıkları yapılmış ve 12 haftadır kendi liginde iddialı ve başarılı maçlar geride bırakılmıştır. Bu süreçte transfer peşinatlarının ilk taksitleri ödenmiş, deplasman giderleri karşılanmış olup kulübü çalışanlarına ve futbolcularına maaş ve prim borcu bulunmamaktadır.

Maddi manevi fedakârlıklarımız, sponsorların ve en önemlisi de taraftarların desteği ile Düzce Cam Düzce Spor başarılarına yenilerini katmaya devam etmektedir. Bu süreçte Muzaffer Leblebici ve ortağı olduğu şirketlerden 5.000.000 Sinan Kadri Karaman ve ortağı olduğu şirketten 2.170.000 lira Düzcespor'a sponsorluk ve bağış ödemesi gerçekleştirilmiştir.

Devam eden süreç içerisinde her ne kadar Türk yargısının eli ile tarafımıza görev tevdi edilmişse de gelişen global ekonomik şartlar, iş hayatımızdaki zaruretler, gurur ile taşıdığımız emaneti teslim etme gerekliliğini doğurmuştur.

Bu sebeplerle Düzce 2.Sulh Hukuk Mahkemesi'nin 2023/1454 sayılı kararı ile tarafımıza verilen, Düzce Spor Kulübü Derneği’nin kayyım heyeti görevinden istifa ettiğimizi, mahkeme kararı sebebi ile görevleri devam eden heyetin kıymetli üyelerine başarılar dilediğimizi, emaneti teslim etsek de Düzce Cam DüzceSpor'un taraftarı olmanın haklı gururunu taşıyacağımızı siz değerli basın mensuplarının nezdinde kamuoyuna saygı ile duyururuz.”

HABER: Savaş ARI

Editör: Savaş Arı