Sivri dili ve dobra söylemleri ile hem vekilliği döneminde hem de sonrasında adından söz ettiren AK Parti’den ihraç edilen Düzce eski Milletvekili İbrahim Korkmaz, yakın zamana kadar adeta düşmanı gibi saldırdığı Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ile bir anda can ciğer olması görenleri hayrete düşürdü. Geride kalan hafta sonu Düzce’yi ziyaret eden eski İçişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın Başkan Özlü eşliğinde kentin doğal güzelliklerini gezerken Korkmaz’ın da yanlarında gülücükler saçması ‘Sonunda Korkmaz da Özlü’ye biat etti.’ yorumlarına yol açtı.

PARTİ MECLİSİ KARAR VERDİ PARTİ MECLİSİ KARAR VERDİ

AK Partili bazı isimlere yönelik sert eleştirilerde bulunan ve üst perdeden konuşmaya çekinmeyen Düzce eski Milletvekili İbrahim Korkmaz'ı ‘Partiye zarar veriyorsun’ uyarıları da durdurmamış ve Başkan Özlü başta olmak üzere AK Parti’nin ağır toplarına yönelik zehir zemberek sözleri yüzünden partisi ile yolları ayrılmıştı.

376260008_857356162421755_5156794577059997807_n

KORKMAZ SUSMADI, ÖZLÜ İPİNİ ÇEKTİRDİ

Korkmaz’ın hem katıldığı programlarda hem de sosyal medya hesaplarında ağırlık olarak Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'yü hedef alması partisinin ipini çekmesindeki en büyük etken oldu.

Özlü, kendisini sık sık eleştiren Korkmaz'ın AK Parti ile bağlarının koparılması yönünde genel merkeze görüş bildirmesinin ardından kesin ihraç talebiyle genel merkez disiplin kuruluna sevk edilen Korkmaz, 2018’in son ayında partiden atılmıştı.

376269857_857356092421762_5472194905516524411_n

ÖZLÜ’YÜ ELEŞTİRMEKTEN VAZGEÇMEDİ: ONUN YÜZÜNDEN 1 VEKİLLİK GİTTİ

Bu gelişmenin ardından sürekli hedef tahtasına koyduğu Başkan Özlü’ye karşı sert tutumunun dozunu arttıran Korkmaz, 2018 Genel Seçimleri’nde AK Parti’nin ilk kez bir vekillik kaybetmesinin faturasını “Düzce de bir milletvekili kaybının ana sebebi bu teşkilatlardaki yanlışlar ve Faruk Özlü’nün yapmış olduğu uygulamalardır. Hiç kimse bunun aksini söylemesin.” diyerek yine Özlü’ye kesmişti.

PARA CEZASI BİLE ADI

Ayrıca Özlü'nün bakanlık yaptığı dönemde Korkmaz’ın ahlaka aykırı kelimeler kullanarak sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşım hakaret suçundan ceza almasına neden olmuştu. Mahkeme heyeti, sanık Korkmaz'ın "kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret" suçu işlediğinin sabit olduğuna, toplamda 18 bin 360 lira adli para cezasıyla cezalandırılmasına hükmetmişti.

ÖLÜM KORKUSU ‘KISA SÜRELİ’ BARIŞTIRDI

2019 yılında patlak veren koronavirüs salgınında ölümcül hastalığa yakalanınca hasta yatağında herkesten helallik isteyen eski Vekil Korkmaz, o dönem Başkan Özlü’ye de zeytin dalı uzattı. Böylelikle düne kadar kanlı-bıçaklı olan Faruk Özlü ve İbrahim Korkmaz’ı ‘ölüm korkusu’ barıştırdı. Hastalığı atlattıktan sonra Korkmaz’ın uzattığı zeytin dalını geri çevirmeyen Özlü, eski vekille ofisinde bir araya geldi. Yüz yüze yaklaşık 3 saat süren görüşmede kalın buzlar eridi.

ILIMLI SİYASET KISA SÜRDÜ

Kendisini AK Parti ile yol ayrımına getiren kişinin Özlü olduğunu düşünerek, onunla bağı koparan ve kameralar karşısında eleştirmekten çekinmeyen Korkmaz’ın artık ılımlı bir siyaset izleyeceği sanılsa da Korkmaz, bir süre sonra yine Özlü’yü eleştiren söylemlerde bulunması ikilinin bir kez daha arasını açtı.

SİYASETTE HER AN HER ŞEY OLUR

Özlü’nün yine arasının serin olduğu Korkmaz’la artık asla bir araya gelmeyeceği düşünülürken, sosyal medyaya düşen bir fotoğraf siyasette ‘her an her şeyin’ olabileceğini bir kez daha gösterdi. 

YAN YANA GÜLÜCÜKLER SAÇTILAR

Geçtiğimiz hafta sonu Düzce’yi ziyaret eden eski İçişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ı ağırlayan Başkan Özlü, eski devlet büyüğüne kentin doğal güzelliklerini gezdirdi. Özlü, bu anları sosyal medya hesabına yüklediği fotoğraflarla Düzceliler ile paylaştı. Fotoğraflarda İbrahim Korkmaz’ın da Özlü ve Atalay’ın yanında olması görenlerin kafasını karıştırdı. Birbirlerine tahammül edemeyen ikilinin yan yana gülen gözlerle fotoğraflarda poz vermesi ‘Sonunda Korkmaz da Özlü’ye biat etti.’ yorumlarını beraberinde getirdi.