Türkiye Kano Federasyonu ve Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, Düzce'de yapılacak olan Türkiye Rafting Şampiyonasının 1.ayağı için, 25 ilden toplamda 250 sporcunun katılımıyla Cedidiye Meydanından Anıtpark'a Düzce Belediyesi Mehteran takımı kortej yürüyüşü düzenlendi
Havaların ısınması ve dağlarda eriyen karların Melen Çayı debisini yükseltmesiyle beraberrafting sezonu da açıldı. Rafting Türkiye Şampiyonasının 1. Ayağı olan şampiyonluk yarışmaları, Cumayeri Melen Çayı’nda yapılacak. 25 İlden, 45 spor kulübünün katıldığı müsabakalarda, toplamda 250 sporcu heyecan dolu bir Rafting serüvenine imza atacak. 

3-33

Kortej yürüyüşünün ardından açıklamalarda bulunan Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı "Türkiye'nin çeşitli illerinden 45 tane kulubümüz burada, Düzce'miz de misafir edeceğiz. İnşallah iki gün boyunca çekişmeli sahnelere yer alacak Melen Çayımız. Hem burayı spor turizmi anlamında da, hem ulusal anlamda da temsil etmiş olacağız. Burada Türkiye Rafting Şampiyonası'nın birinci ayak müsabakaları yapılacak ve aynı zamanda Milli takım test yarışları olacak. Buradan bir milli takım havuzu oluşturacağız. Önümüzdeki temmuz ayında,dünya şampiyonası düzenlenecek İtalya'da. Tabi ülkemizi en iyi şekilde milli takımlarda temsil edebilecek sporcuları, geliştirmek ve yetiştirmek için çabalarımızı sarfediyoruz. Bize burada bu imkanları sağlayan; başta Gençlik ve Spor Bakanımız, Düzce Valimize,Düzce Belediye Başkanımıza ve Düzce İl Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca Federasyon ekibime de çok teşekkür ediyorum. Burada İl temsilcimizle güzel bir açılışla,yarışmaları başlatmış bulunuyoruz. Şuan 45 kulubümüz var; Hakkari'den,Bingöl'den,Muğla'dan,İstanbul'dan,Rize'den ve Sinop'tan, yaklaşık 20-25 civarında ilimizden buraya,kuluplerimiz geldiler.Toplam 250 sporcumuz var. Antrenör,hakem ve idareci anlamında 300-350 kişilik kafilemizle Gençlik Spor İl müdülüğümüze ait tesislerde misafir ediliyoruz” diye konuştu.  

WhatsApp Image 2023-05-05 at 12.56.19

Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı ise, "Düzce olarak Kano Fedarasyon'yla yaptığımız,görüşmeler neticesinde Türkiye milli takımının birinci ayak yarışları ve aynı zamanda milli takıma seçme yapılıyor Düzcemizde  35 vilayetten yaklaşık 45 kulubün toplamda 250 sporcu, kafileleriyle birlikte 350'ye yakın bir sporcu kafilesi ağırlıyoruz. Cumayeri  ilçemizde, Melen çayımızda bu organizasyon başlayacak,Cuma ve cumartesi günü de sonlanmış olacak. Biz istiyoruz ki; Melen Çayı'nın, Düzcemiz'in spora ve kültüre, yatkın ve etkin Bölgemizin ve coğrafyamızın bu branşlara çok müsait olduğunu, konuşuyoruz ve biliyoruz. Bu kapsamda; sporcularımızın gelmesi, ağırlanması ve misafir edilmesi, Düzce Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız,Düzce Belediyemiz ve Kano Federayonu,İl temsilcimize ve spor camiamızdaki tüm çalışma arkadaşlarıma sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. İnşallah buradaki seçmelerde dereceye giren sporcularımız,önümüzdeki aylarda yapılacak olan dünya şampiyonasında şanlı bayrağımızı  temsil eder ve bizler de gururlanırız. Bu ve buna benzer organizasyonların, ilimizde yapılması için her daim görüşmeleri yapıyoruz. Biz ilimizin hem spora hem de sporcuya yatkın, erişimi kolay bir il olduğunu her federasyonda anlatıyoruz” ifadelerini kullandı. 

1-45

2-54