Orman Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte, “Orman Ürünleri Endüstrisinin Diğer Endüstrilerle Entegrasyonu” konusu hakkında sunum yapıldı. Akyol Life Mobilya ve AluSmart Aleminyum Sistemleri’nden Süleyman Murat Aslan sunumu gerçekleştirdi. Teknik Danışman ve Hemel Akademi Yöneticisi Hakan Milli ise, “Yapılarda Ahşabın Doğru Kullanımı, Modern Yöntemler ve Son Teknoloji Ürünlerle Ahşap Yüzey Koruma” konusu hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

4-97

“Ahşabın çürümesine bir insanın ömrü yetmiyor.”

Etkinlikte orman ürünlerini önemi ve korunması gerektiği hakkında vurgu yapıldı. Ahşabın metal endüstrisi, makine endüstrisi, yazılım sistemleriyle entegrasyonu anlatıldı.

ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ BÖYLE KUTLADILAR ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ BÖYLE KUTLADILAR

Konuşmacılar, ahşabı korumanın ormanı korumak olduğunu belirten konuşmacılar, sürdürülebilirlik için kullanılan orman ürünlerinin kullanım yerlerine göre koruyucu ürünler ve boyalarla desteklenmesi gerektiğine değindi.

Korunan bir ahşabın bozulmadan en az 60-70 yıl dayanabileceğini söyleyen konuşmacılar, yapı içerisinde kullanılan ve gerekli işlemleri yapılmış ahşabın çürümesine bir insan ömrünün yetmeyeceğinin altını çizdi.

1-146

Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Tarık Gedik, Orman Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cengiz Güler, öğretim elemanları ile öğrenciler katıldı.

Konferans sonunda Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu ve Orman Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cengiz Güler tarafından konuşmacılara yaptıkları başarılı çalışmalar ve sunumları için teşekkür belgesi takdim edildi.