EVDEN ÇIKMASI İÇİN TÜRLÜ BASKILAR UYGULANAN KİRACI HAYATINI KAYBETTİ EVDEN ÇIKMASI İÇİN TÜRLÜ BASKILAR UYGULANAN KİRACI HAYATINI KAYBETTİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Kabul edilen önergeye göre Covid-19 salgını nedeniyle 31 Temmuz 2023 tarihi itibariyle izinde bulunan hükümlülerin 5 yıl daha erken denetimli serbestliğe ayrılmasına imkan tanınıyor. Kalan hapis cezalarının denetimli serbestlik tedbiri altında infaz etmeleri sağlanacak.

Bakandan Açıklama Geldi

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda bugün kabul edilen kanun teklifine göre; 31/7/2023 tarihi itibarıyla Covid-19 izninde bulunan hükümlülerden denetimli serbestliğe ayrılmalarına 5 yıl veya daha az süre kalanlar, tekrar cezaevine dönmeyecek ve kalan sürelerini denetimli serbestlik altında infaz edecektir.31/7/2023 tarihi itibarıyla kapalı ceza infaz kurumunda bulunan ve cezasının belirli bir süresini bu kurumlarda geçiren hükümlüler ise iyi halli olmak şartıyla 3 yıl daha erken açık ceza infaz kurumuna ayrılabilecektir. Ayrıca, bu hükümlüler cezalarının süresine göre en az 3 ay açık ceza infaz kurumunda kalmak şartıyla 3 yıl daha erken denetimli serbestliğe ayrılabilecektir.”

HABER: Savaş ARI