Orman Haftası  Düzce merkeze bağlı Konnaklı Köyü'nde "piknik-bayram" havasında kutlandı. Fatih İlkokulu Öğretmenlerinden Fatma Demirtaş tarafından organize edilen programda öğrenciler aileleriyle birlikte doğayla iç içe orman haftasında piknik ortamında hem eğlendiler hem ağacın önemini ve gereğini fidan dikerek yaşadılar.

Düzce Merkeze bağlı Konaklı Bayramcı Köyü'nde köylülerle bir araya gelen öğrenciler aileleriyle birlikte öğretmenleri ve köylüler piknik ortamında Konaklı Mesire Yeri'nde  bir araya gelerek köy meydanını "top akasya"yla süslediler.

Sınıf öğretmeni Fatma Demirtaş, öğrencilerle birlikte yaşadığı mutluluğu şu sözlerle ifade etti.

Fatih İlkokulu öğretmen ve öğrencilerini köylerinde ağırlamaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Konaklı Köyü Muhtarı Ali Cemil Ayyıldız, öğrencilerin elinden öğretmenlerin ve ailelerinin desteğiyle "Top akasya"ya akasyalara kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek  emeği geçenlere teşekkür etti:

Köy meydanına  dikilen fidanların ardından aileleriyle birlikte piknik yapan öğrenciler yeşilin bol olduğu Konaklı mesire alanında hem birlikte fidan dikmenin mutluluğunu yaşadılar hem de orman haftasında örnek bir köye değer katmanın hazzını ve mutluluğunu yaşadılar.


Haber:E.TAYHAN