Merkeze bağlı Doğanlı Köyü’nde yaşanan doğalgaz sorunu nedeniyle ayaklanan köylüler, Düzce Belediyesi’nin önünde seslerini duyurmaya çalıştı. Belediye önünde toplanan köylüler, köyün yarısına verilen doğalgazın, diğer yarısına da verilmesini istedi.

KORKUYA KAPILANLAR KENDİSİNİ DIŞARI ATTI KORKUYA KAPILANLAR KENDİSİNİ DIŞARI ATTI

WhatsApp Image 2023-07-28 at 15.46.48

“Tek bir hatla bu insanların mağduriyeti giderilecek”

Düzce Belediyesi Meclisi’nden geçen kararla geçtiğimiz aylarda mücavir alan içine alınan Doğanlı Köyü sakinleri adına açıklama yapan Yusuf Taşhan,  “Düzce Belediyesi Doğanlı Köyü’nü mücavir alan içine almak için Belediye Meclisi’nden geçireceği zaman, Doğanlı Köyü’nün kuzeyini bir yerde dikkate alıyor, ama güneyini almıyor. Şu anda doğalgaz olmayan taraf, eski köyün olduğu taraf. Mücavir alan konusunu sen dikkate aldığın zaman imar olması gerektiğini söylüyorlar. Türkiye’nin her tarafında İl Özel İdarelerde bütün yerleşim planları vardır. Yani belediyenin imar planları için bizi bekletmesinin bir anlamı yok. Zaten öyle bir güzergahtayız ki biz, eski İstanbul - Anakara Yolu üzerinde bu imar edilen yer zaten. Tek bir hatta bu insanların doğalgaz mağduriyeti giderilecek” diye konuştu.  

“Köyün imar planlarını gerekçe gösteriyorlar”

WhatsApp Image 2023-07-28 at 15.46.42

Doğanlı’nın bir yarısına doğalgaz verilmemesine gerekçe olarak köyün imar planlarının gösterildiğini savunan Taşhan, “Sizde biliyorsunuz, bundan 5-6 ay önce Doğanlı Köyü mücavir alan içine alındı diye bir karar çıktı. Belediye imar planları olmadan şu anda oralara müdahale edilemiyormuş. Ben bu konuyu doğalgaz yetkilileri ile konuştum, yani kendilerine hatırlattım, ‘Belediyenin imar planlarını sizin beklemenize gerek yok’ dedim. O zamanda İl Özel İdaresi’nin bu imar planlarının belediyeye vermesini söylediler. Tamam, versin, burada da bir sıkıntı yok, ama oradaki insanlar mağdur. Doğalgaz gelecek diye 50 – 60 kişi daire başı borçlandıralar. Bu sene şayet doğalgaz gelmezse adam tekrar yakıt parası verecek, hem de doğalgaz tesisatının borcunu ödeyecek” açıklamalarında bulundu.

HABER: Savaş ARI