Her sağanak sonrası, Melen’de yıllardır yapılmayan ıslah çalışmaları nedeniyle, bölge halkının korku dolu günler yaşamasına, tarım arazilerinin heba olmasına, hayvanlarının telef olmasına neden olan sellere kalıcı bir çözüm bekleyen köy halkı, aylardır seslerini duyuramıyordu.

Bahçeköy ve Paşakonağı başta olmak üzere bölgede bulunan 13 köyün tarım arazilerine ulaşımını sağlayan bağlantı yolu, aylardır tehlike saçıyordu.

Köylülerin mağduriyetini dile getirmek üzere Öncü Haber Ekibi bölgeye giderek yaşanan sorunu gözler önüne serdi.

 

VALİ ASLAN DSİ BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNÜ DEVREYE SOKTU

Öncü Haber’in haberinin ardından Düzce Valisi Selçuk Aslan duruma el atarak sorunun çözümü için görüşmelere başladı.

Edinilen bilgilere göre Düzce Valisi Selçuk Aslan, DSİ Düzce Şubesinin işin içinden çıkamayacağını anladı ve DSİ Bölge Müdürlüğünü devreye soktu.

DSİ Bölge Müdürlüğü’nün devreye girmesinin ardından söz konusu yolda onarım için çalışmalar başlatıldı.

İGM Başkanı Fazlı Koç’un da devreye girmesiyle İl Özel İdaresi tarafından temin edilen taşlar, bölgeye taşınarak Melen Yatağının dolgu çalışması başlatıldı.

Dolgu işlemlerinin tamamlanmasının ardından, Melen yatağının ıslah çalışması tamamlanarak, asfalt serimi yapılacak.

 

KÖYLÜLERDEN VALİ ASLAN’A TEŞEKKÜR

 

Konuyla ilgili olarak daha önce mağduriyetlerini dile getiren Köylüler, çalışmaların başlamasının ardından Öncü Haber mikrofonuna düşüncelerini paylaştı.

Aylardır çözüm bekleyen soruna el atarak hızlı bir şekilde süreci başlatan Vali Selçuk Aslan’a teşekkür eden köylüler, şunları söyledi:

“Teşekkür ederiz, Öncü Haber sayesinde geldiler. Şu anda çalışmalar başladı en kısa sürede yolumuzu yapacaklar.

Çalışmalar için herkese teşekkür ederiz. Köyümüz ve çevre köyler için inşallah hayırlı bir iş olur. Yapanlara teşekkür ederim, Allah razı olsun.

Bu yol çalışmaları için teşekkür ederim, Allah razı olsun. Köyümüzde makinalar çalışmaya başladı, Sayın valimizden ve çalışanlardan Allah razı olsun, teşekkür ederiz.”

“SAYIN VALİMİZİ KÖYE BEKLİYORUZ”

 

“Öncelikle devlet büyüklerimize teşekkür ederiz. Verdiğiniz haberden dolayı Öncü Haber olarak size de teşekkür ediyoruz, teker teker hepsi geldi ve işe başladı. Şu anda yol yapımı devam ediyor, Devlet Su İşleri bizi kaleme alıp, gelip işlerimizi yaptığı için teşekkür ediyoruz. Ama biraz öncelikli olsaydı daha iyi olurdu. Şu dönemde mısır hasadımız var vatandaşımız mısır hasadına yetişmek istiyor.

Kendi görüşüm olarak şunu belirtmek istiyorum, mısır hasadına yetişmeyecek ama deniz bey biraz yardımcı olursa hasada yetiştirir ve köylü olarak rahata kavuşuruz.

Devlet büyüklerinden sayın valimizin köye gelip bizzat yerinde bu heyelan durumunu görüp ona göre bilgilenmesinde istiyoruz.

Sayın valimiz gelirse mutlu oluruz.”

HABER – AHMET ÇELİK

KAMERAMAN – EMİRHAN TÖNGEL