Yaşanan depremde Düzce’de ki işyeri veya işyerinde ki ürünleri zarar gören esnaflar için 1 yıl ödemesiz, sıfır faizli kredinin detayları geçtiğimiz ay açıklanmıştı. Bir süredir Düzcelilerinde beklediği KOSGEB tarafından verilecek olan krediler bugün itibariyle açıldı.

İlk aşamada Ziraat Bankası ve Halk Bankası’ndan krediler verilmeye başlanacak. Başvuruya KOSGEB veri tabanında kayıtlı ve aktif olan gerçek tüzel kişi statüsünde yine Kosgeb tarafından desteklenen sektörlerde yer alan, Kosgeb kobi bilgi beyannamesi güncel olan, Düzce’de yaşanan depremden etkilenen Valiliğe ya da bağlı oldukları odalara başvuru yaparak hasar tespit başvurusu yapmış olandan bu krediden yararlanabilecek.

VERİLECEK OLAN TUTAR DA BELLİ OLDU

Kosgeb tarafından verilecek olan kredinin 2021 yılı net satış tahsilatı 205 bin TL’nin altında olan işletmelere 100 bin TL, 2021 yılı net satış hasılatı 205 bin TL ve üzeri olan işletmelere 250 bin TL kullandırılacak.

Öte yandan kredinin vadesi ilk 1 yıl ödemesiz olacak. Ödemeler daha sonra üçer aylık eşit taksitler halinde toplam 36 ay da ödenecek. Kredinin ödemeleri ise Denizbank, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Halk Bankası, Vakıf Bankası, Vakıf Katılım Bankası’na yapılacak.