SEYİRCİDEN TAM NOT ALDILAR… SEYİRCİDEN TAM NOT ALDILAR…

Dün Çilimli Belediyespor ve Kaynaşlı Belediyespor arasında oynanan Bal Ligi maçına çıkan olaylar damga vurmuştu. Çilimli Belediyespor’un 1-0 önde götürdüğü maç öncesi, iddiaya göre Kaynaşlı Belediyespor teknik heyeti, şu anda Çilimli Belediyespor’da forma giyen eski futbolcularına küfür ve hakaretlerde bulundu. Maç boyunca, Kaynaşlılı taraftarlar küfürlü tezahüratlarda bulunarak, hem rakip futbolcuları hem de  rakip taraftarları tahrik etmeye çalıştı. 

Çilimli Belediyespor’un 1-0 galip geldiği maçta, hakemin bitiş düdüğünün çalmasının ardından, Kaynaşlılı taraftarlar saha içine girerek futbolculara saldırmaya çalıştı. Bunun üzerine Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin ve iki takımın yöneticileri, taraftar ve futbolcuları yatıştırmaya çalıştı. 
Sahaya inen Çilimli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise olayları güçlükle yatıştırırken, Kaynaşlı Belediye sporcularını taşıyan minibüs, geniş güvenlik önlemleri altında ilçe sınırları dışına çıkartıldı. 


Yaşanan bu gerilimin ardından kamera karşısına geçen Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden Çilimli Belediyespor ve yöneticilerini hedef alarak bir video yayınladı. 


Şahin’in bu açıklamalarına Çilimli Belediyespor yöneticileri ise çok sert cevap verdi. 

Çilimli Belediyespor Yönetimi tarafından yapılan yazılı açıklamada, olayların Kaynaşlı Belediyespor yöneticileri ve taraftarlarının yaptıkları küfürlü tezahüratların yol açtığı öne sürüldü. 


WhatsApp Image 2023-12-03 at 16.43.04-1
“Futbolcularımıza torpil fırlattılar”


Açıklamada, “Stadımıza Küfürlü besteler ile girip protokol tribünümüze kadar girmeye çalışılıp olay çıkartan, arabadan atkıları alıp yakan Kaynaşlı Belediye spor tribünü, kendi köşelerinde ısınmaya çalışan Çilimli Belediyespor oyuncularına torpiller atıp, küfürler edip, deplasman tribününü kırıp döküp hiçbir şey yapmamış gibi medyaya yansıtılması hiç hoş değildir” denildi. 

“Sporda şiddet ve küfürü asla kabul etmiyoruz”
Açıklamanın devamında ise, “Sporda şiddeti ve küfürü asla kabul etmiyoruz. Her zamanda karşısında dik durduk dik durmasını da biliriz. Lakin Yıllar öncesinde Süper amatör Ligde şampiyonluk mücadelesi verdiğimiz Kaynaşlı Belediyespor ile kaynaşlıda oynadığımız maçta Bizlere doksan dakika boyunca koro halinde küfür edenler, hakaret edenler saldırmaya yönelenler bugün 3 maymunu oynayamazlar. O gün susanlar bugün söz sahibi olmamalıdır. Geçen sezon Süper amatör ligde Pilot takımımız ile mücadele eden Kaynaşlı Belediyespor, Pilot takımımıza yenildikten sonra 17 yaşında ki gençlerimizi tehdit eder gibi açıklama yapıp bunun kaynaşlısıda var açıklamalarını ne de çabuk unuttular. Bugün kaynaşlıspor yöneticileri geçen sezon da görev yapmaktadırlar. Bizler isterdik ki geçen sezon da aynı hassasiyeti göstermiş olsalardı. “Sporda şiddeti ve küfürü asla kabul etmiyoruz. Her zamanda karşısında dik durduk dik durmasını da biliriz. Lakin Yıllar öncesinde Süper amatör Ligde şampiyonluk mücadelesi verdiğimiz Kaynaşlı Belediyespor ile kaynaşlıda oynadığımız maçta Bizlere doksan dakika boyunca koro halinde küfür edenler, hakaret edenler saldırmaya yönelenler bugün 3 maymunu oynayamazlar. O gün susanlar bugün söz sahibi olmamalıdır. Geçen sezon Süper amatör ligde Pilot takımımız ile mücadele eden Kaynaşlı  Belediyespor, Pilot takımımıza yenildikten sonra 17 yaşında ki gençlerimizi tehdit eder gibi açıklama yapıp bunun Kaynaşlısı da var. Açıklamalarını ne de çabuk unuttular.