Ünlü TRT koro şefi ve Türk Sanat Müziği’nin güçlü seslerinden Ayşe Taş’ın şefliğindeki Düzce Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, bahar konseri ile Düzceli sanatseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde Ayşe Taş’ın adıyla açılan Sanat Akademisi’nde, yine Ayşe Taş’ın öğreticiliğinde düzenlenen derslere katılarak eğitim alan kursiyerlerden oluşan koronun bu seneki ilk konseri 8 Mayıs’ta gerçekleştirilecek. Sanata gönül vermiş Düzceliler’den oluşan koro, konser hazırlıkları kapsamında Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde provalara başladı. Ayşe Taş şefliğindeki koro, iki bölümden oluşacak konserde Türk Sanat Müziği’nin seçme eserlerini seslendirecek.

“Arzum çocuklara yönelik enstrüman kursları düzenlemek ve halk müziği korosu oluşturmak”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün Düzce’ye kazandırdığı ‘Ayşe Taş Sanat Akademisi’ ile şehrin kültürel ve sanatsal gelişimine katkı sunmayı hedeflediklerini ifade eden Türk Sanat Müziği sanatçısı Ayşe Taş, akademi bünyesinde açılan ve her yaştan sanatsevere hitap eden kursta, nazariyat, sölfej ve usül öğretmeye gayret ettiklerini söyledi.

"GEÇMİŞİN TANINMASINA VESİLE OLMAK İSTEDİM" "GEÇMİŞİN TANINMASINA VESİLE OLMAK İSTEDİM"

Konser

Akademinin eylül ayında yeni kayıtları almaya başlayacağını anlatan Taş, “Düzce’de böyle faaliyetlerin yapılması benim için çok önemli. Düzce’yi çok seviyorum. Bu anlamda ben Sayın Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü’ye de böyle bir hizmet verdiği teşekkür ediyorum. Umarım bunu daha ileriye götürürüz. Arzum çocuklara yönelik enstrüman kursları düzenlemek ve halk müziği korosu oluşturmak. Müzik alanında eğitim gören üniversite ve lisedeki gençleri alarak, altyapılarını sağlamlaştırabilirsek çok iyi olacak. İleride inşallah bunları da yapmaya gayret edeceğiz. Biz çok mutluyuz. Çok güzel gidiyor çalışmalarımız. 8 Mayıs’ta bir konserimiz var. Seslerimiz ve eserlerimiz çok güzel. Halkımızın beğenisine sunacağız. Bizim yaptığımız işleri Düzce halkı hep beğendi. Bunu da beğeneceklerini ümit ediyorum. İnşallah halkımızı da mutlu ederiz.” ifadelerini kullandı.

8 Mayıs Çarşamba günü saat 20.00’de Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan konseri izlemek isteyen sanatseverlerin, 0 535 928 70 76 numaralı telefonu arayarak rezervasyon yaptırması gerektiği bildirildi.