İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılının kasım ayında Düzce’ye atanan ve görevde olduğu 4.5 yılda şehrin gelişmişlik düzeyine önemli katkılar sağlayan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Hayri Şen’in istifasının ardından boşalan koltuğa asaleten atama yapıldı.

İl Özel İdaresi̇

9 Mayıs’ta ailevi nedenleri gerekçe göstererek Düzce Valiliği’nden genel sekreterlik görevi için affını isteyen ve Vali Selçuk Aslan tarafından istifası onaylanan Mehmet Hayri Şen’in yerine Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Düzce’ye görevlendirme yapıldı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın onayıyla 13 Mayıs 2024 tarihi itibariyle Düzce İl Özel İdaresinde boş bulunan 1. Dereceli Genel Sekreter kadrosuna Kültür ve Turizm Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı’nda Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Nuri Çelik atandı.

Whatsapp Görsel 2024 05 14 Saat 12.01.05 049Af0B4 Removebg Preview Kopya

HEM ÇALIŞANLARI HEM EVLERİ ZİYARET ETTİLER HEM ÇALIŞANLARI HEM EVLERİ ZİYARET ETTİLER

Nuri Çelik kimdir?

1985 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamlayan Çelik, 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Maliye Bölümü’nden mezun oldu.

Memuriyet hayatına 2010 yılında İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı olarak başlayan Çelik, 2013 yılında bakanlığın yapmış olduğu yeterlilik sınavını kazanarak İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçisi olarak atanmaya hak kazandı. Bu görevinde Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarının denetimlerini yapan Çelik ayrıca 2019-2020 yılları arasında da İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü bünyesinde çeşitli kademelerde Çalışma Grup Başkanı olarak görev yaptı.

2020 yılının mayıs ayında Kültür ve Turizm Bakanlığı’na atanan Nuri Çelik, 4 yıl boyunca Strateji Geliştirme Başkanlığında Başkan Yardımcısı görevini yürüttü.