Düzce’de Emine Aydoğdu isimli bir vatandaş, 2016 yılında büyük umutlarla bir inşaat firmasından topraktan daire satın aldı. Aydoğdu’nun iddiasına göre, satın aldığı daire inşaat firması tarafından başka birisine satıldı. 2017 yılında daireyi teslim almak isterken, kendisine gelen telefonla dairenin başkasına satıldığını öğrenen Aydoğdu, yıllardır hukuk mücadelesi verdiğini belirtti.

“Ne evi, ne de paramı vermek istiyorlar”

Konu ile ilgili Öncü Haber Mikrofonuna açıklamalarda bulunan Emine Aydoğdu, “2016 yılında Sinan Koz aracılığıyla 1+1 evimi satarak, Yavuz İnşaat firmasından 2+1 ev aldım. 60 bin TL para verdim, paranın diğer kısmını da anahtar tesliminde verecektim.

Evi 2017 Kasım ayında teslim alacağım söylendi. Hasım ve Nedim Yavuz’dan, bugün itibariyle evimi hala teslim alamadım. Hasım ve Nedim Yavuz tarafından, Yavuz inşaat adı altında dolandırıldım, başkalarını da dolandırmasınlar diye size açıklama yapma ihtiyacı duydum.

Kirada oturuyorum, mağdur durumdayım. Hastane personeli olarak çalışıyorum ve %47 iş görememezlik raporum var.  Şahıslar hakkında suç duyurusunda bulundum. Malum kişiler evimi ve paramı vermek istemiyorlar. Ben Gerekli mercilerden, bu konu hakkında yardımlarını bekliyorum” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI