Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, 2020-2022 yılları arasını kapsayan 3 yıllık döneme ilişkin gerçekleştirdiği çalışmaların detaylarını kamuoyu ile paylaştı.
IMG_0548

Düzce’nin gelecek 50 yıllık içme suyu alt yapısının modernize edilmesi noktasında hareket eden Düzce Belediyesi, bu çerçevede İller Bankası ve DSİ ile birlikte ortaya konulan projelerle hem Düzce’nin tüm içme suyu hatlarını yenileme yoluna giderken hem de ana regülatörlerin sağlıklı işlemesi adına çalışma yürütüyor.

İÇME SUYU HATLARINA YÖNELİK ÇALIŞMALAR
Bu yönde atılan adımların ardından ihalesi gerçekleştirilen ilk proje ile bir yandan çalışmalar ilerlerken, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri de mevcut şartlar altında son 3 yılı kapsayan alt yapı çalışmalarıyla 58 bin 339 metre daha yeniledi.

IMG_0620

KANALİZASYON HATLARI ÇEKİLDİ
Mevcut çalışma düzeni içerisinde önemli bir yer tutan kanalizasyon arızalarını da çözüme kavuşturarak mağduriyet yaşanmasının önüne geçen müdürlük ekipleri, 3 yıllık dönem içerisinde 50 bin 023 metre kanalizasyon hattı çekmesinin yanında 19 bin 682 metre de yağmursuyu hattı döşemesini tamamladı.

HİZMETLER AKSAMADAN SÜRDÜRÜLDÜ
Ekiplerin çalışmaları neticesinde 29 bin 178 adet kanal açma çalışmasına imza atan müdürlük, yine aynı süreçte 18 bin 209 adet vidanjör hizmeti ile önemli bir belediyecilik hizmetini yerine getirdi. Su aboneliği bağlam noktasında da yoğun bir süreç geçiren müdürlük, Bin 112 su abone bağlamanın yanı sıra Bin 1 kanalizasyon bağlama işlemini de başarı ile yerine getirdi.
IMG_0331
2022 yılının Haziran ayında Düzce’de meydana gelen selde zarar gören Ana İsale Hattının onarımı noktasında inisiyatif alarak haftalar sürecek çalışmayı 3 gün içerisinde tamamlayarak ve yeni bir regülatör kurulmasını sağlayarak şehrin su ihtiyacını karşılayan müdürlük, şehrin alt yapısının sorunsuz şekilde hizmet vermesini sağlamaya devam ediyor.