Düzce Belediyesi tarafından 14 Mayıs 2023 Genel Seçim öncesinde temeli atılan ve mahalle sakinlerinin iddiasına göre Başkan Özlü tarafından seçim sonrasında tamamlanacağının sözünün verildiği Ağa Mahallesi Roman Kültür Evinin yapımına ilişkin hiçbir çalışmanın yürütülmemesi Mahalle Sakinlerinin tepkilerine neden oldu.

2023 yılı Nisan Ayında temeli atılarak, kısa sürede inşaatına başlanacağı söylenen Kültür Evinin yapılacağı alanda, atılmış temel dışında hiçbir inşaat çalışması yürütülmüyor.

IMG_1901

Metruk bir yer haline dönüşen temelin bulunduğu alan ve çevresi, çöp yığınları ve çamurdan geçilmiyor.

Uzun süredir yapımı için bekleyen ve sesini hiçbir yere duyuramayan Mahalle Sakinleri Öncü Haber’e konuştu.

IMG_1899

Başkan Faruk Özlü ’nün seçin öncesinde temelini atarak, seçimin hemen ardından yapımı için söz verdiğini ileri süren Mahalle Sakinleri, Öncü Haber Mikrofonlarına şunları söyledi:

Yıldız Hurç: “Romanlar Derneği temelinin bir an önce yapılmasını istiyoruz.”

Bahar Keman: “Biz bu roman derneğinin inşaat projesinin tamamlanmasını istiyoruz. Buranın temeli seçime yakım atılmıştı bize de seçimden hemen sonra tamamlanacağını söylediler. Şu an burada hiçbir şey yapılmıyor, temeli atıp bıraktılar burası rezil durumda.”

Pembe Demirkaynak: “Seçimlerden önce temel atıldı, ardından belediye çivi bile çakmadı bu nasıl belediye, nasıl başkan?”

ZİYARETİNDE BAŞKAN ÖZLÜ’YLE GÖRÜŞTÜ ZİYARETİNDE BAŞKAN ÖZLÜ’YLE GÖRÜŞTÜ

Dilek Yıldırım: “6 ay oldu burası böyle kaldı, sesimizi duyurmak istiyoruz nerde bu belediye?

Burayı yapacak başkanıma sesleniyorum, buranın yapılmasını istiyorum. Biz roman olduğumuz için bizimle kimse ilgilenmiyor, küçük görüyorlar, insan ayrımı yapıyorlar. Sesimizi duyun yardım edin!”

Haber – Ahmet Çelik

Kameraman – Emirhan Töngel

Fotoğraf – Livanur Ünsal