Düzce’de 9 Temmuz tarihinde kuvvetli yağışlarla birlikte taşan dereler, arkasında çok büyük hasarlar bıraktı. Köprülerin yıkıldığı, yolların sulara kapıldığı, heyelanların meydana geldiği ve ekili tarım arazilerinin sular altında kaldığı sel felaketinin izlerinin silinmesi için İl Özel İdaresi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

ÖZLÜ DÜZCE LİSESİ MEZUNU, ONA SORUN ÖZLÜ DÜZCE LİSESİ MEZUNU, ONA SORUN

Yaşanan sel felaketinde taşan Aksu Deresi üzerinde bulunan ve Yığılca ilçesine bağlı Güneyaltı Köyü ile Yörükler Mahallesini birbirine bağlayan asma köprü de yıkıldı. Köprünün yıkılması ile birlikte Yörükler Mahallesine ulaşım güçlükle sağlanırken, mahalle sakinlerinin başvurmadığı yer kalmadı. DSİ ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) başta olmak üzere birçok kuruma başvuran mahalle sakinleri, bugüne kadar bir sonuç alamadı.

Seslerini duyurabilmek için ilgili şikayetlerini 0 542 767 18 81  numaralı Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattına yapan, Mahalle sakinlerinden Mevlüt Erdoğan, yıkılan köprü nedeniyle büyük mağduriyetler yaşadıklarını söyledi. Konuyu, AK Parti Kadın Kolları Başkanı ve AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in ilçeye gerçekleştirdiği ziyarette kendisine ilettiklerini ve beton köprü için söz aldıklarını söyleyen Erdoğan, “Bizim burada asma köprümüz vardı, selde yıkıldı. Bu nedenle çocuklarımız okullarına güçlükle gidiyor. Bizim başvurmadığımız hiçbir kurum kalmadı, ama bugüne kadar hiçbir sonuç alamadık. AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’e Yığılca ziyareti sırasında durumu anlattık, beton köprü yapılacağına dair bize söz verdi. Burada zaten 20 yıldır bekleyen bir beton köprü projesi var, ama yıllarca bu köprü projesi inşa edilemedi. Biz devlet büyüklerimizin sesimizi duymasını istiyoruz. Biz insan değil miyiz, biz bu ülkenin vatandaşı değil miyiz? Sesimizi kimseye duyuramıyoruz” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI