OKAN YANMAZ

Son zamanlarda dünyanın gündeminde olan Filistin’e yapılan saldırılarda herkes insanlık yarışı vermeye çalışırken MHP’li Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’dan tepki çeken bir hareket geldi.

“Mahalle yanıyor, bizimki oynuyor”

Yanmaz, alkollü bir ortamda oyun oynarken görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı. Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, konuyu kendisinin hazırlayıp sunduğu Yorumluyorum programında gündeme getirdi. Yanmaz’ı, “Mahalle yanıyor, bizimki oynuyor.” sözleriyle eleştiren Ünsal şunları söyledi:

“Akçakoca’da bir Belediye Başkanı var. Eleştirdiğimiz zaman şahsi deniliyor. Bu kurumları bu kamuoyunu şahsileştirmek söz konusu olamaz. Ancak mahalle yanıyor Gazze yanıyor, insanlık ölüyor. Bu Belediye Başkanı birileriyle oynuyor, her tarafı sallanıyor. Yetmiyor, Özel İdare tarafından kiralanan bir restoranda briç oynuyor. Akçakoca Belediyesi briç turnuvasına onları da getiriyor. İçkiler, eğlenceler… Mahalle yanıyor, bizimki saçını tarıyor. Mahalle yanıyor, bizimki oynuyor. MHP'nin Belediye Başkan Adayı ve sözde MHP'li. Ama özünde ne olduğu meydana çıktı. Yazıklar olsun. İnsanlık ölürken, Müslümanın kanı dökülürken bu memlekette ekranların karşısına geçip de oynamanın bir anlamı var. Her şeyin bir zamanı var.”

“Genel Başkan başka bir şey söylüyor, Belediye Başkanı başka bir şey”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘Biz bunun arkasında kalmayız.’ diyerek hassasiyetle baktığı olayda, belediye başkanının duyarsızlığını eleştiren Ünsal şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Devlet Bahçeli, Sayın İl Başkanı İlhami Caboğlu. ‘Biz bunun arkasında kalmayız.’ diyen bir liderin Belediye Başkanı bu konuda hassasiyet varken çıkmış çiftetelli oynuyor. Bunu da sosyal medyada paylaşıyor. Genel Başkan başka bir şey söylüyor, Belediye Başkanı başka bir şey. Oradaki mülklerin Özel İdare kapsamında değerlendirilmesinde fayda var.”