Öncü TV’nin yepyeni programı ‘Muhtarlarla Konuşuyorum’ ilk bölümüyle büyük beğeni topladı. Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu programın ilk konuğu olan Camikebir Mahallesi Muhtarı Arif Arslan, Başkan Dr. Faruk Özlü’nün talimatıyla yaklaşık 6 ay önce mahalleye kazandırılan 23 Nisan Parkı’nın bölgeye yeni bir soluk getirdiğini vurguladı. Belediye-muhtarlık iş birliğinde hayata geçirilen projelerden duydukları memnuniyeti dile getiren mahalle sakinleri, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde hem belediye hem de muhtarlıkta istikrardan yana olduklarını belirtti.  

 

 

 

Öncü TV’de artık her hafta salı ve perşembe günleri Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın sunumuyla "Muhtarla Konuşuyorum" programı ekranlara geliyor. Muhtarların projelerini ve mahalleleri için yaptıkları çalışmaları kamuoyuyla paylaşma fırsatı bulduğu yeni program, 31 Ekim Salı günü ilk bölümüyle ekranlara geldi.

DÜZCE’NİN EN KAPSAMLI PARKI: 23 NİSAN

Muhtar seçildikten sonra mahallesindeki en öncelikli ihtiyaçlara odaklandığını vurgulayan Camikebir Mahallesi Muhtarı Arif Arslan, sadece Camikebir Mahallesi’ne değil içerisindeki birçok donatı ile Düzce’nin en kapsamlı sosyal alanı olarak tüm kente hitap eden '23 Nisan Parkı’ndan bahsetti. 

“HER KAPIYI ÇALDIĞIMIZDA BAŞKAN ÖZLÜ’NÜN DESTEĞİNİ ALIYORUZ”

Gelen talep ve şikayetleri Düzce Belediyesi başta olmak üzere ilgili makamlara aktararak iş birliği içerisinde bir çalışma sergilediklerini anlatan Muhtar Arslan, her kapıyı çaldıklarında kendilerine gereken desteği veren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü‘ye teşekkür etti.

“MAHALLEMİZE PARK VE MUHTARLIK BİNASI KAZANDIRDIK”

Camikebir Mahallesi Muhtarı Arif Arslan, 5 yılda mahalleye kazandırılan 23 Nisan Parkı başta olmak üzere önemli proje ve çalışmaları anlattı. Muhtar Arslan şöyle konuştu: “İlk dönemimde belediye Başkanı Mehmet Keleş’ti. O zaman talep ettiğimizde belediyenin burada yeri olmadığı için muhtarlığı buraya şu anda yapamayız dediler. 2. Dönemde ben tekrar talep ettim. Talep sonucundaysa sayın Faruk Özlü dedi ki: '23 Nisan Parkı’nın devrini alacağız. Aldığımız zaman ise size güzel bir park yapıp muhtarlığı da oraya kuracağız.' Ve yapıldı, çok da güzel oldu. 6 ay oldu bu bina hizmete gireli, eskiden bir binamız yoktu. Kendi iş yerimde hizmet veriyordum. Şimdi çok şükür belediyemizin yaptığı binada hizmet vermeye başladık. Halkımıza elimizden geldiğince bir istekleri olduğunda birim müdürlerimize ulaştırıyoruz ve onlar da yapılacak bir şey varsa yapıyorlar. Özellikle sosyal yardımlaşma müdürlüğü bize danışıyor, bu vatandaşımızın yardıma ihtiyacı var mı yok mu diye."

“DURUMU OLMAYANLARA ÜCRETSİZ DOĞAL GAZ BAĞLANDI”

Türkiye’nin en kirli havaya sahip şehirlerinden olan Düzce'de hava kalitesini yükseltmek amacıyla Düzce Belediyesi ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü iş birliğinde hayat geçirilen dar gelirli vatandaşlara yönelik doğal gaz projesinden yararlanan bir mahalle sakini, ücretsiz doğal gaz hizmetinin faydalarını şu şekilde dile getirdi: “63 yaşındayım, ev hanımıyım. Doğal gazın ücretsiz bir şekilde yapılacağı söylenince ben inandım. Belediye Başkanımız Faruk Özlü arkamızda da durdu, Allah razı olsun. Durumu olmayanlara ücretsiz bir şekilde doğal gazı bağlayacağız dediler. Doğal gaza geçmek daha iyi oldu. Tüp ve kömür pahalıydı, böyle bir uygulama çok daha iyi oldu. Çok sevindim iyi oldu dedik. Belediye başkanımdan memnunun yine çıksın yine ona oy atarım. Çünkü verdiği sözün arkasında duruyor. Buradan başta muhtarımız ve belediye başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Muhtarımızdan herkes memnun. Seçimde belediye başkanlığı oyumu Faruk Özlü ’ye Muhtarlık oyumu ise Arif Arslan’a vereceğim.”

BURHANİ’YEN 23 NİSAN PARKI İÇİN CAMİKEBİR’E GELİYOR 

Düzce Belediyesi tarafından hizmete geçirilen ve birçok vatandaşın memnuniyet duyduğu 23 Nisan Parkı’na Burhaniye Mahallesi’nden çocuğunu da alıp gelen bir vatandaş, kendi mahallelerinde böyle bir park olmadığı için sık sık Camikebir Mahallesi’ne geldiğini şöyle anlattı:

Düzce Merkez Burhaniye Mahallesi’nde oturuyorum. Park yeni açıldığından beridir geliyorum. Buradan memnunuz çok güzel çok rahat güvenilir oldu buralar eskiden hiç güvenilir değildi çocuklar içinde tehlikeliydi şimdi çok iyi ve çok güzel vakit geçiriyoruz. Şu anlık eksik olan bir şey yok her şey gayet güzel. Çocuk burada oynarken ben de onunla beraber oynayabiliyorum. Bizim mahallemizde böyle bir alan yok. Rahatlıkla aileler geliyor, çocuklar severek geliyor.”  

DÜZCE CAM DÜZCESPOR’A 1 MAAŞINI BAĞIŞLADI

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, ‘Muhtarlarla Konuşuyorum’ programına konuk olan her muhtardan Düzce Cam Düzcespor için de destek istiyor. Düzceliler’in her zaman spora ve sporcuya destek veren bir yapısı olduğuna dikkat çeken Muhtar Arslan, 2. Lig’de mücadele eden Düzce Cam Düzcespor’a 1 maaşını bağışladığını vurguladı.

PROGRAMIN DEVAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Editör: Emirhan Töngel