Hükümetin devreye soktuğu tasarruf tedbirleri, kamuda A’dan Z’ye hissedilmeye başlandı. Düzce’de sadece yeni araç ve bina yatırımları değil sabit telefon hatları bile tedbirlerden nasibini aldı.

Düzce Valiliği koordinasyonunda gereksiz harcama musluklarının kısıldığı kamusal alanlardan olan Düzce İl Özel İdaresi’nde kurumdaki sabit telefon hatların tamamı kapatıldı.

Artık özel idare ile işi olan muhtarlar yetkililere cepten ulaşacak. Tasarruf tedbirlerindeki bu şaşırtan gelişme, köy muhtarlarına yapılan bilgilendirme ile ortaya çıktı.

İl Özel İdaeeresi̇

Türkiye Muhtarlar Derneği Düzce Şubesi Başkanı Tacettin Kaval, kendisine özel idare tarafından yapılan bilgilendirmeyi tüm köy muhtarları ile paylaştı.

Dernek Başkan Kaval, İl Özel İdaresi’nden gelen ‘Sabit hatlar kapatıldı’ açıklaması sonrası muhtarlara şu bilgilendirme mesajını yolladı:

“Değerli muhtar arkadaşlarım tasarruf tedbirleri dolayısıyla il özel idare kurum telefonları kapatıldığından il özel idare genel sekreteri dahil olmak üzere tüm birim müdürlerinin cep telefonları listede belirtilmiştir. Kendilerine bu telefonlardan ulaşabilirsiniz saygılar ve selamlar.”

BIYIK: ÇALIŞMA İZNİ İÇİN İLLERDE BİRİM OLUŞTURULMALI BIYIK: ÇALIŞMA İZNİ İÇİN İLLERDE BİRİM OLUŞTURULMALI

Öte yandan İl Özel İdaresi hizmetlerinde bir aksama yaşanmaması için, kurum müdürlerinin cep telefon numaraları liste halinde köy muhtarlarına gönderildi.

Editör: Zeki Aşıkoğlu