Düzce’de konuşulmayanların konuşulduğu Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu ‘Yorumlu-yorum’ programında, seçime sayılı günler kala Düzcespor’u kullanarak mevcut belediye yönetimini eleştirenleri masaya yatırdı. Takıma hiçbir faydası olmayanların sırf seçim kazanma hırsı ile algı oyunlarına başladığına işaret eden Ünsal, siyasetin geldiği çirkin seviyeye dikkat çekti. 

“Dünyanın sonu mu gelir?”

Düzcespor için ne gerekiyorsa Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün yapacağına olan inancını kelimelere döken Ünsal, “Düzcespor düştü, yıkıldı, bitti. Rahmetli Süleyman Demirel'in bir sözü var. ‘Endişeye mahal yok, devletin güvenlik güçleri olaya vakıftır, hakimdir.’ Ben Faruk Özlü'nün bir belediye başkanı ve o vizyondaki biri olarak Düzcespor’u düşürmeden bir çare bulunacağına inanıyorum. Şu anda bulunan lig, en kirli lig yani her türlü entrikanın, filmin, paranın döndüğü bir yer. Velev ki düştü. Dünyanın sonu mu gelir? Eskişehirspor Türkiye’de 1. futbol liginde en süper liglerde oynayan bir takımdı. Eskişehir ekonomik olarak bitti mi? Turizm olarak bitti mi? Bursaspor Türkiye şampiyonu oldu. Sakaryaspor keza öyle. Bir zamanlar Altay vardı, İzmir takımı. Türkiye'de fırtına gibi esiyordu. Bunlar şimdi amatör liglere, BAL’a düştüler. Ne oldu? Bursa çöktü mü?” ifadelerini kullandı.

DÜZCE'DE RESMİ BAYRAMLAŞMA TÖRENİ DÜZENLENDİ DÜZCE'DE RESMİ BAYRAMLAŞMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

1242

“Düzcespor üzerinden nemalanlara ne demeli?”

Düzcespor’a bugüne kadar hiçbir katkısı olmayan ve olamayacak insanların seçim sürecinde Düzce’nin değeri olan takımı üzerinden siyaset yapmasına ses yükselten Ünsal, “Köylerde salma ve imece yapılır. Ortak işlerin ekonomik olarak paylaşımıdır. Salmayı vermeyenler, imeceye gelmeyenler köy muhtarına en çok konuşurlar. Mehmet Ali Çelik ile Davut Güloğlu konuşmalarında, ’Düzcespor’u 1. lige çıkaracağız.’ diyorlar. Allah rızası için 1 liranız var mı Düzcespor’a verecek? Düzcespor için konser mi verdiniz? Düzcespor için kombine bilet mi aldınız? Bu işin gönüllüleri, gençleri var. Bu işe gönül vermişler, onların imkanları olsa zaten verecekler. İmkanı olanlara, Düzcespor üzerinden nemalanlara ne demeli? Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmazmış. Düzcespor tarlasına ne ektiniz de harmanın curcunasını yapıyorsunuz. ‘Düzcespor bitiyor, Düzcespor batıyor. Bunu batıran da Faruk Özlü.’ Ya ne alakası var? Burada bir imkan var da Faruk Özlü tersine mi çevirdi? Okan Kaltu kayyum başkanı, bu işlerin arkasında. Kamuoyunu ikna edecek güzel bir açıklama yapmalı. Peki bu Düzcespor için ‘Batıyor, yırtılıyor, gidiyor, ölüyor, bitiyor.’ diyenler ne yaptınız? Düzcespor için Okan Kaltu’ya gelip de bir şey mi yaptınız? Gökhan Kapoğlu başkanken ne yaptınız? Nasrettin Hoca gibi ‘Bana tüccar derler, sana tüccar hanımı derler, geçinir gideriz.’ Siyaset çok kötü bir seviyeye geldi. Her zaman şuna inanıyoruz Düzce bir hakikatle yüz yüze geldi. Düzce'de aşırı derecede siyasi seviyesizlik var. En çok bağıran, en çok doğru söylediğini zannediyor. Üstat Necip Fazıl Kısakürek'in güzel bir sözü var. ‘Pazarcı bağırır, kuyumcu bağırmaz. Eskici bağırır, antikacı bağırmaz. Çünkü sadece malı ucuz olanlar, kendi reklamını yaparlar.” dedi.

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN;