Düzce Belediye Meclisi şubat ayı birinci toplantısı Meclis Başkan Vekili Hüdaver Gösterişli başkanlığında yapıldı. Toplantıda görüşülen gündem maddeleri oylanarak komisyonlara havale edildi.

IMG_1706

Toplantının açılışında, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çevre illerinde etkilendiği 7,7’lik deprem ve sürece dair değerlendirme de bulunan Hüdaver Gösterişli, devlet kademelerinin yaptığı çalışmalarla ilgili meclisi bilgilendirdi ve Düzce Belediye Meclisi olarak depremden etkilenen vatandaşların yanında olduklarını söyledi.

Ardından geçilen toplantıda ilk olarak bir önceki toplantının özeti oylandı.  Kentsel dönüşüm İş ve İşlemleri noktasında Başkan Dr. Faruk Özlü’ye yetki verilmesine yönelik görüşülen gündem maddesi talebi oy çokluğu ile kabul edilirken, 2023 yılı evsel atık tarife raporu ile ilgili alınan 2022/385 sayılı meclis kararının düzeltilmesi talebi oy birliği ile meclisten geçerek gündem maddelerinden çıkartılmış oldu.

IMG_1715

Kamu ve özel bankalardan kredi talebi, Hayvan pazarı giriş tavan ücretleri, Fen İşleri Müdürlüğü gelir kalemlerinden geçiş hakkı bedellerinin güncellenmesi, Akıllı Bisiklet ve akıllı bisiklet kapsamında işletilen mobil büfe çalışma yönetmeliğine dair gündem maddeleri görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilirken, Hukuk İşleri Müdürlüğü Göreve ve Çalışma Yönetmeliği ise Hukuk komisyonuna havale edildi.

İmarla ilgili gündem maddelerinin görüşülüp İmar Komisyonuna havale edilmesinin ardından gündemde görüşülecek başka madde bulunmadığından bir sonraki meclis birleşiminin 9 Şubat Perşembe günü saat 18.00 da yapılmasına karar verilerek toplantı sona erdi.