Son dönemde yaşanan ekonomik zorluklar, en çok mutfak giderlerinde kendisini hissettiriyor. Temel gıda ve yaşam ürünlerinin alım şartlarının zorlaşması, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da gündemine girdi.

 

ERDOĞAN’IN ÇAĞIRISINA UYAN TARIM KREDİ MARKETLERİ YÜZDE 50 İNDİRİM DUYURUSU YAPTI

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta zincir marketlere indirim çağrısında bulunmuştu.

Bu çağrı üzerine harekete geçen Tarım Kredi Kooperatif marketler “Temel ihtiyaç ürünleri, temizlik, deterjan ve kâğıt ürünlerinde yüzde 50’ye varan indirim yapılacağını duyurdu.

Marketten yapılan duyuruda, 16 Ekim’den itibaren indirimlerin uygulanacağı da duyuruldu.

Bu gelişme üzerine vatandaşlar, 16 Ekim sabahı Tarım Kredi Marketlerinin önünde uzun kuyruklar oluşturarak indirimden yararlanmaya çalıştı.

Tarım Kredi Marketlerine indirim umuduyla giden vatandaşlar, etiketleri görünce hayal kırıklığı yaşadı. Bazı vatandaşlara göre, bahsi geçen indirimler yapılmadı, bazı vatandaşlara göre ise bazı ürünlerde yüzde 50 olmasa da bir miktar indirim yapıldı.

Tarım Kredi Marketlerinde yapıldığı söylenen indirimi vatandaşlara sorduk…

ıjhugtyf79ııj. 

Düzceliler Öncü Haber mikrofonuna, indirimle ilgili şöyle konuştu:

“İndirim var. Patateste var, soğanda var, pirinçte var, makarnada var, yağda var, hepsinde de var.”

 Ekran Alıntısı-47

“Biraz uygun ama para vermeye değmez durumda”

 

“Temizlikte bir çeşit oluyor ama gıda ürünlerinde indirime denk gelmiyoruz. Girdim baktım öyle bir şey yok. Soğan biraz uygun ama para vermeye değmez durumda, Tarım Kredi Kooperatif olsa da kalite sıfır. Market market geziyoruz, nerede uygun fiyat varsa o. Peynirde, yumurtada ücretler korkunç, yanına yaklaşılabilecek gibi değil. İnşallah önümüzdeki 100 sene içerisinde iyi olacağız. Öyle düşünüyorum artık.”

“Bahsedildiği kadar bir indirim söz konusu değil”

“Kooperatife girip ürünlere baktım. Bahsedildiği kadar bir indirim söz konusu değil. Alışveriş yapanlar dikkatli olsun.”

FINDIKTA ASGARİ DEPO KAPASİTESİ AZALTILDI FINDIKTA ASGARİ DEPO KAPASİTESİ AZALTILDI

ıujhuygtttttt789hjıop

“İndirim uygulanmış, fiyatlar uygun. Pirinç, mercimekte indirim var.”