Millî Eğitim Bakanlığı’nın hayata geçirdiği eğitim politikalarına ilişkin başta okul yöneticileri ve öğretmenlerle istişarelerde bulunulmak üzere karşılaşılan problemleri çözüme kavuşturmak amacıyla bakan yardımcıları ile bütün genel müdürlerin katılımıyla 81 ile ziyaretler başlatıldı.   

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in talimatıyla önümüzdeki günlerde Düzce’ye gelecek olan 4 bakan yardımcısı ile 20 genel müdür, eğitim öğretim faaliyetlerine ilişkin idareci ve eğitimcilerle istişarelerde bulunacak. Toplantılarda, eğitim öğretim süreçlerinin değerlendirilmesinin yanı sıra yerelde karşılaşılan problemlerin çözüme kavuşturması için yol haritası belirlenecek.

İl ziyaretinde genel müdürler, daire başkanları ile birlikte il ve ilçe yöneticileri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerle buluşma fırsatı yakalayacak. Sınıflarda derslere katılacak olan genel müdürler, öğretmenler odasında da öğretmenler ile bir araya gelecek. Ayrıca her kademedeki yöneticilerin katılımıyla toplantılar yapılacak.

“AMACIMIZ SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEK İNŞA ETMEK” “AMACIMIZ SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEK İNŞA ETMEK”

Yapılan toplantılarda yönetici ve öğretmenlerin görüş, önerileri ve talepleri alınarak eğitim öğretime ilişkin yürütülen faaliyetler değerlendirilecek.

Ayrıca bakanlığın yürüttüğü politikalar ve Öğretmenler Odası Buluşmaları'nda alınan kararlara bağlı olarak yapılan değişiklikler ile gerek yerel gerekse ulusal düzeyde yapılabilecekler üzerine görüş alışverişinde bulunulacak.