Düzce’de deneyimli tur rehberleri ile Düzceli umreci ve hacı adaylarını güvenli bir şekilde Mekke’ye getiren Hacı Hidayet Turizm, 3 Şubat’ta yola çıkılacak ‘Umre’ seferi için umrecilere hazırlık semineri gerçekleştirdi.

Whatsapp Image 2024 01 21 At 13.28.11 (1)

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve edilen dualarla başlayan seminerde konuşan Hacı Hidayet Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Mübarek Türkseven Karameşe, Mekke’ye umrecilerin yanına birkaç gün sonra gideceğini belirterek, telaşa kapılmayıp birbirleriyle kenetlenmesinin iyi olacağını belirtti. Karameşe, “Selami Çatal ve hocamızla beraber çok güzel bir umre deneyimi yaşayacağımıza ben gönülden inanıyorum. Kendisi ile daha önce umre vazifesi yaptım. Gerçekten kendisi ile orada olmanın farkını gidince ve dönünce anlayacaksınız. Çünkü kendisi bunu gönülden yapıyor.” dedi.

Whatsapp Image 2024 01 21 At 13.28.10 (1)

Daha sonra program Recep Yüksel hocanın kuran okuması ve dua etmesiyle devam etti. Recep Yüksel hoca konuşmasında umrenin hayırlı olmasını dileyerek, merak edilen konularla alakalı konuşma gerçekleştirdi.

Umreye gidecek kafilenin başındaki görevli Selami Çatal yaptığı konuşmada umrecilerin her zaman yanında olacağını, herhangi bir ihtiyaçlarında ilk başvuracakları kişinin kendisi olacağını vurguladı.

Whatsapp Image 2024 01 21 At 13.28.11

HEM ÜRETİYORLAR HEM PAYLAŞIYORLAR HEM ÜRETİYORLAR HEM PAYLAŞIYORLAR

Seminere katılan umreciler ise Öncü Haber mikrofonuna şöyle konuştu:

Cemal Demetgül: Tabi ki, heyecanlıyım, o yola düşen heyecanlı olmaz mı? Medine gülüne ulaşmak kolay değil. Bugünü gösteren Allah’a şükürler olsun, gideceğiz.

İlhan Çakmak: Neler hissetmeyiz ki. Anamızdan yeni doğmuş gibi şu anda heyecandan kalbimiz güm güm çarpıyor. Allah naip etti bize. 64 yaşındayım. Mevlam inşallah kazasız belasız Hacı Hidayet Tur’la gidip geleceğiz inşallah.