IMG_0136Düzce İl Müftülüğü koordinesince düzenlenen etkinliğe Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, CHP Milletvekili Talih Özcan, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, kurum müdürleri, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

IMG_0143

IMG_0122

Merkez Camii önünde düzenlenen programda konuşan Düzce Müftüsü Osman Aydın, katılımcılara teşekkür ederek, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

IMG_0124

Aydın’ın ardından, Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Karagöz, kürsüye çıkarak konuşma yaptı.

IMG_0140

Peygamber Efendimizin hayatının, her dönemde bize rehberlik ettiğini vurgulayan Karagöz: “Allah resulünü, hayatımızın her alanında örnek almalıyız. Allah’ı seviyorsak, onun sevdiklerini de severek yaşamak zorundayız. Birbirimizi severek Allah’a yakınlaşırız.” İfadelerini kullandı.

Karagöz’ün ardından kürsüye çıkarak konuşma yapan Vali Aslan, şunları söyledi:

“Mevlid-i nebi haftası ve camiler din görevlileri haftasını bu yıl beraber idrak ediyoruz. Alemlere rahmet olarak gönderilen, peygamber efendimizin doğumunu bu akşam idrak edeceğiz, Mevlit Kandil’ini kutlayacağız. Bunun yanında bir diyarın, İslam beldesi olduğunun fiziki mührü olan ibadethanelerimiz, camilerimiz, mescitlerimiz var. Camilerimiz ve mescitlerimizin içeresinde de bizlere yol gösteren, İslam’ı anlatan, iğliği, güzelliği var eden din görevlilerimiz var.”

IMG_0145

Düzenlenen program, geçmiş dönemlerde Diyanet İşleri Başkanlığında çalışıp emekliye ayrılan din görevlilerine teşekkür plaketleri verilmesi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

CAYMAZ BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYIMLADI CAYMAZ BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYIMLADI

IMG_0152IMG_0151IMG_0147

Haber – Ahmet Çelik