Düzce’nin iş insanlarından Hızır Yılmaztürk’ün kızı, Düzce Eski Belediye Başkanı ve Meclis Üyesi Dursun Ay’ın gelini Büşra Yılmaztürk, Meryem Nur Yıldız, İhsan Eren Yıldız, ortaklığında kurulan ve 2 yıldır hizmet kendi ürettikleri çikolatalarla başarı elde eden Mera Chocolate, kuruluşunun 2. Yılında, edindiği tecrübeleriyle 2’nci şubesini açtı.

Kültür Mahallesi Mehmet Akif Caddesi’nde bulunan Mera Chocalate Cafe 2’nin görkemli açılış törenine siyasetten iş dünyasına birçok isim katıldı.

Açılış törenine AK Parti Milletvekili Ercan Öztürk, AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Buğra Alp Kocaman, İl Genel Meclis Başkanı Fazlı Koç ve İl Genel Meclis Üyesi Dursun Ay, Türkseven Şirketler Grubu Onursal Başkanı Ömer Faruk Türkseven, Aykut Grup yönetim Kurulu Başkanı Sami Aykut, İş insanı Hızır Yılmaztürk ve çok sayıda davetli katıldı.

Protokol üyelerinin kurdele kesimiyle ve dua eşildiğinde gerçekleştirilen açılışta konuşma yapan işletme kurucu ortağı Büşra Nur Yılmaztürk: “Mera Çikolatanın bugün 2’nci Yılı. Bu 2’nci yılı da 2’nci şubeyle taçlandıralım diye konuşmuştuk, kendi aramızda, bugün de onu gerçekleştirmiş olduk.

Güzel bir açılış oldu, katılım yoğundu, biz de memnuniyet duyduk bu durumdan tabii ki.

Ben Meryem Nur Yıldız, Mera çikolatanın kurucu ortağıyım, Aynı zamanda da tüm aşamalarında çalışan kişilerden birisiyim. Ortağım Büşra Yılmaztürk, Kendisi de Mera Çikolatanın kurucu ortağı, aynı zamanda hepimiz gibi o da tüm aşamalarında bulunuyor. Kardeşim aynı zamanda yine kurucu ortağımız İhsan Eren Yıldız, Kendisi de yine işin tüm aşamasında bizimle.

Biz açıkçası ham maddeyi müşteriye götürene kadarki tüm süreçte hizmetinden üretimine kadar hepsini kendimiz yapıyoruz.

Biz evden farklı mesleklerde çalışan insanlardık, Hepimiz. Evden ufak bir üretimle başladık pandeminin etkisiyle.

Sonrasında da bunun büyüyebileceğini ve işe dönüşebileceğini görünce, Dedik ki neden olmasın?

Kadın girişimci olmanın avantajları dezavantajları var. O noktada bizim 2 kişi kalmayıp biraz daha kalabalıklaşmamızın da avantajı oldu.  Ailelerimizin desteği, kadın girişimci olmanın desteği, Bunlardan faydalanmaya çalıştık ve iyi faydalandığımızı düşünüyorum.

SOSYAL MEDYA İKİYE BÖLÜNDÜ SOSYAL MEDYA İKİYE BÖLÜNDÜ

Makine ekipman destekleri, bilumum nakit destekleri, bunların hepsini iyi araştırdık.