Düzce’de aşırı sıcak ve yağışsız geçen günlerin ardından kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) 9 Temmuz’da sel afetini yaşayan kenti bu kez de sarı kodla uyardı. Son hava raporunda bu gece saatlerinden itibaren Düzce ile birlikte Sakarya, Zonguldak, Bartın ve Kastamonu çevrelerinde yerel olarak gökgürültülü ve kuvvetli yağışın etkili olacağı kaydedildi.

Öğlen saatlerine kadar etkili olacak

BELEDİYE YETKİLİLERİ “2 GÖREVİ VARDI BİRİNDE DEĞİŞİKLİK OLDU” DEDİ BELEDİYE YETKİLİLERİ “2 GÖREVİ VARDI BİRİNDE DEĞİŞİKLİK OLDU” DEDİ

Metrekareye 50 kilograma kadar yağış düşmesi beklenirken vatandaşlar ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgâr ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları konusunda uyarıldı. Düzce Valiliği de yarın (11 Ağustos 2023 Cuma) öğlen saatlerine kadar devam etmesi ön görülen olumsuz hava şartlarına karşı Düzceliler’i dikkatli olmaya davet etti.

Pazar günü de yağış var

Öte yandan yağışın düşmesiyle birlikte Düzce, bir nebze de olsa serinleyecek. Cuma ve cumartesi günleri en yüksek sıcaklık 30 derecenin altını görecek. Öte yandan Düzce’de pazar gününün de gökgürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.