31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için süre daralırken, siyasi partilerin tanıdık yüzlere yöneldiği bir süreç yaşanıyor. MHP’nin AK Partili Düzce eski Belediye Başkanı İsmail Bayram ile yola çıkma hamlesini Yorumluyorum programında masaya yatıran Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Orta Doğu’da yaşanan savaşa işaret ederek, Türkiye’nin farklı bir sürece girebileceğine dikkati çekti.

34333-0

“Seçim olmayabilir”

Eski yerel yönetici İsmail Bayram’a MHP’nin adaylık için teklif götürdüğünü anımsatan Ünsal şöyle konuştu:

“İsmail Bayram'a MHP'liler teklif etmiş, ‘Belediye başkan adayımız ol’ demiş. MHP'li oradan çıkar çıkmaz Faruk Özlü’nün haberi olmuş Nasıl olduysa? Tabiri caizse siyaset ısınmaya başladı. Kimse şu anda gerçek görüşünü gerçek niyetini ortaya koymuyor, bunun içtimai sebebi var, ekonomik sebebi var ancak 2024'e belki seçim olmaya da bilir, Türkiye bir savaş halinde. Yani bugün siyasette manevra yapmaya çalışanlar az dikkat etsin. Rengini belli etmesin. Seçim olmayabilir. Ama hiç seçim olacakmış gibi çalışıp olmayacağını da hesap ederek alana, siyasete, arenaya inmek lazım.”

“Siyaseti amaç olarak görenler kaybeder araç olarak görenler kazanır”

MHP’nin Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’la yola devam etmeme kararı alabileceği üzerinde durarak il teşkilatının aday arayışına girdiğini söyleyen Ünsal, şu ifadeleri kullandı:

“Akçakoca’da MHP aday arıyor. Mehmet topuzla görüşülmüş, Dergah Akça’yla görüşülmüş, Mehmet Topuz daha önceden adaylık için AK Parti'den müracaat etmişti, MHP aday arıyor, Okan Yanmaz’a ne oldu bilmiyorum, Gümüşova’da başka bir çalışma, siyaset yavaş yavaş ısınmaya başladı ama burada bir hakikat var, siyaseti bir amaç olarak değil araç olarak görmek lazım. Siyaseti amaç olarak görenler mutlaka o siyasetin rüzgarına kapılacak ama siyaseti bir araç olarak görenler ve sadece ‘İnsanlara hizmet edeyim faydalı olayım dünya ve ahirette benim de çoluğumun çocuğum dünyada neslime ahirette de kendime bir kazanım sağlayım.’ diyenler bu işte kazanandır. Siyaseti amaç olarak görenler kaybeder araç olarak görenler kazanır. İnşallah hayırlara vesile olur.”

2fd03bdd-ce1a-4bd7-8689-36b1c7af506b (1) - Kopya

“Özkan Çakır bir ilki başlattı”

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nde AK Parti milletvekili aday adayı olan Özkan Çakır’ın, milletvekili aday adaylarıyla Düzce’de bir ilki başlattığını ifade eden Ünsal, şöyle konuştu:

“Özkan Çakır da bir ilki başlattı. Bütün milletvekili aday adaylarıyla beraber umreden hacdan döndükten sonra bir organizasyon yaptı ve bu muhteşem bir şekilde devam ediyor. Her dönem aday adayları Özkan Çakır gibi ve onlar gibi düşünürse bu güç bu etki her zaman ve her zaman kendiliğinden gelişmez tesadüf değil bir tevafuk olsun İnşallah, Özkan Çakır da bu işin önderliğini yaptı şimdi güzel bir şekilde devam ediyor ve Düzce'de bir iki başlattı.”