Sivas ilinde 19-23 Mart tarihleri arasında düzenlenen Türkiye U-17 Serbest Güreş Şampiyonasına katılan Düzce Belediyesi Spor Akademisi sporcuları çıktıkları minderde başarılı olarak inerek, takım halinde Türkiye 9.su olmayı hak ettiler.  Düzceli güreşçiler bu sonuçtan sonra, Romanya’da yapılacak olan Avrupa Güreş Şampiyonası için yapılacak Türk Milli Takım seçmelerine katılmayı hak ettiler. 


MİLLİ TAKIM SEÇMELERİNE KATILMAYI HAK ETTİLER

55 ilden 750 sporcunun yer aldığı U-17 Serbest Güreş Turnuvasına Türkiye Güreş Federasyonu Düzce İl Temsilcisi Ramazan Topal nezaretinde katılan Düzce Belediyesi Spor Akademisi güreşçileri, antrenörleri İsmail Ünal eşliğinde çıktıkları minderde başarılı sonuçlar aldılar. Türkiye U-17 Serbest Güreş Şampiyonasında,  45 kiloda, güreşen Düzce Belediyesi Spor Akademisi sporcusu   Sergen Türkan Türkiye 2. Oldu.  Diğer Düzceli güreşçi Özgür Çağlayan ise  48 kiloda mindere  çıkarak Türkiye 2. Oldu.  Böylece Düzceli güreşçiler şampiyona sonunda takım halinde Türkiye 9. Oldu. Güreşçilerimiz, Romanya’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası için Milli Takım seçme kampına katılarak Düzce’yi temsil edecekler. 
 
“DÜZCE SPOR ŞEHRİ OLMA HEDEFİNE ULAŞACAKTIR” 
 Düzce Belediyesi Spor Akademisi Kulüp Müdürü Asım Tamer Elmacı yaptığı açıklamada, Güreş Federasyonu İl  Temsilcisi Ramazan Topal’ın kafile Başkanlığında, güreş antrenörü İsmail Ünal nezaretinde şampiyonaya katılan güreşçilerin aldığı başarıdan gurur duyduklarını ifade etti. Elmacı, açıklamasında,”Düzce Belediye Başkanı Dr.  Faruk Özlü’nün destekleri, Spor Akademisi Başkanı Muzaffer Leblebici ve yönetim kurulunun doğru yönetim tarzı ile birlikte daha somut başarılara ulaşacağımıza inancımız tamdır. Düzce amatör branşlarda hem yarışmacı kimliğiyle hem de altyapılarıyla ülkemizde söz sahibi bir il olacak.  Düzce’nin spor şehri olması konusunda hedeflerimize adım adım yaklaşıyoruz. Bu başarıda  emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” İfadesinde bulundu.  


Haber: Harun Can Şerbetçi.