Türkiye Cumhuriyetinin 100. yılı kutlamalarına hazırlanıyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından 29 Ekim 1923 tarihinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı bu yıl “Türkiye Yüzyılı” mottosu ile kutlanacak.

Cumhuriyetin kuruluşunun 100’üncü yılı nedeniyle Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kılıç, İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ve diğer kurum amirleri ile birlikte Şükran Öney Anaokulunda düzenlenen Cumhuriyetin 100. Yıldönümü kutlamalarına katıldı.

Minik öğrencilerle samimi bir diyalog gerçekleştiren Vali Aslan, öğrencilerin hazırladıkları gösterileri de pür dikkat izledi.

Öte yandan kutlama programında Düzce İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri minik öğrencileri sağlık taramasından geçirdi. Program sonunda öğrencilere yine sağlık ekipleri tarafından 112 Acil Servis Ambulansının tanıtımı yapıldı.

AKÇAKOCA’NIN TURİZM POTANSİYELİ OLDUKÇA YÜKSEK AKÇAKOCA’NIN TURİZM POTANSİYELİ OLDUKÇA YÜKSEK

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, “Her yıl yaptığımız Minik 112 projesine, bu eğitim öğretim yılında da devam ediyoruz. Bu yıl projemizi Şükran Öney Anaokulunda başladık. Burada eğitim gören minik öğrencilerimize, İl Ambulans Servisi Başhekimliği personellerimizce, Minik 112 ve Ambulans tanıtımı yaptık diyen Dr. YILMAZ, Minik 112 ile amacımız geleceğimizin teminatı çocuklarımızın Acil Sağlık Hizmetleri konusunda temel bilgiler ile donatılması, sağlıklı yaşam konusunda daha bilinçli ve etkin olmasını sağlamaktır.” dedi.

HABER: Savaş ARI