Geçtiğimiz günlerde, özel bir şirket tarafından Düzce’ye getirilerek biletli bir şekilde konser yaptırılması planlanan Murat Övüç programı, kamuoyundan gelen tepkiler üzerine iptal edildi.

Sürece ilişkin ortaya atılan birçok iddia bilgi kirliliğine yol açarken, programı düzenleyen firmanın sahibi Nurhan Uslu, yazılı bir açıklama yaparak tartışmalara son noktayı koydu.

Organizasyon şirketinin sahibi olan Uslu, yaptığı açıklamada iddia edilen bilgilerin birçoğunun art niyetli olarak dolaşıma sokulduğunu öne sürdü.

“NE BELEDİYENİN NE DE FARUK ÖZLÜ’NÜN BU PROGRAMLA İLGİSİ YOKTUR”

 

Uslu, ‘Dünya Düzce Günleri’nin kutlandığı günlere denk gelmesinden dolayı, Murat Övüç konserini de Düzce Belediyesi’nin düzenlediği algısının oluştuğuna dikkat çekerek, “Murat Övüç programının Düzce Belediyesi ve Belediye Başkanı Faruk Özlü ile hiçbir ilgisi yoktur.” Dedi.

Organizatör Nurhan Uslu yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bazı basın ve yayın organlarında ‘Murat Övüç’ programına ilişkin yayılan yalan haberler ve bilgi kirliliğinden dolayı bu açıklamayı yapmak zaruri hâle gelmiştir.

Biz organizasyon şirketi olarak ticari kazanç amacıyla yaptığımız kamuoyu araştırmaları ışığında gelen talepleri değerlendirerek “Murat Övüç” isimli sosyal medya fenomenini Düzce’ye getirerek kadınlar matinesi düzenleme kararı aldık ve duyurumuzu yaptık.

Murat Övüç programına karar verme sürecinde yaptığımız araştırma sonucunda: söz konusu fenomenin Düzce’ye daha önce 5 defa getirildiği ve hiçbir tepkiyle karşılaşılmadığı, bununla birlikte Düzce’de düzenlenen birçok kına organizasyonunda şarkılarının çalındığı ve kadınlar tarafından sevilen biri olduğu verilerine ulaşarak karar verdik.

Olayın iç yüzünün bazı basın yayın organlarında çarpıtılarak art niyetli şekilde servis edilmesinin ardından aynı gün programı iptal ettiğimizi kamuoyu ile paylaştık.

İptal kararımızı aynı gün paylaşmış olmamıza rağmen, art niyetli bazı kesimlerce konunun bağlamından koparılarak farklı mercilere mâl edilmesi asla kabul edilemez.

Şirket olarak, ticari bir girişim amacıyla bireysel olarak, daha önce 5 defa getirilip tepki almadığı gerçeğine dayanarak Düzce’de plânladığımız Murat Övüç programının, bazı art niyetli kesimlerce Düzce Belediyesine ve Belediye Başkanımız Sayın Faruk Özlü ’ye mâl edilmesi bizi son derece üzmüştür.

Bireysel girişimimiz ve hemen ardından aldığımız iptal kararımız kamuoyu ile paylaşılmışken, bazı odakların siyasi hesaplaşmalarına malzeme edilmek amacıyla başta Belediye Başkanımız Sayın Faruk Özlü olmak üzere çeşitli etnik gruplara mâl edilmesini şiddetle kınıyoruz.

ERGÜDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLEDİ ERGÜDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLEDİ

Murat Övüç programını organizasyon şirketi olarak girişlerin ücretli olacağı bir şekilde biz planladık. Düzce Belediyesinin ve Belediye Başkanı Faruk Özlü ‘nün gündeme gelen Murat Övüç programıyla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Haber – Ahmet Çelik