Balıkçı barınağını ziyaret eden AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, daha önce böyle bir felaketin yaşanmadığını, fırtına nedeniyle oluşan hasarların giderilmesi için gerekenin yapılacağını kaydetti.

Ziyarette bulunan AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, devletin tüm imkanlarıyla felaketi yaşayan balıkçı esnafının yanında olacaklarını dile getirdi. Ayrıca yapılacak çalışmaların takipçisi olacaklarını dile getirdi.

IMG_0490

Şengüloğlu Akçakoca’da yaşanan felaketin boyutunu incelemeye geldiklerini, aldıkları bilgiye göre deniz dalga boyunun 7 metreye kadar ulaştığını açıkladı.

Öztürk ve Şengüloğlu, büyük zarar gören balıkçı esnafına geçmiş olsun dileklerini ileterek yaraların sarılacağı sözünü verdiler.

“Son Yıllarda İlimiz Merkezinde ve İlçelerimizde Ciddi Felaketler Olmaya Başladı”

Şengüloğlu burada felaketle beraber eksikliklerini gördüklerini belirterek, “Son yıllarda ilimiz merkezinde ve ilçelerimizde ciddi felaketler olmaya başladı. Bu felaketleri en az zararla atlatacak çalışmaları AFAD başkanımız ve ilgili bakanlığımız yapıyor. Bizler de bunun sahada uygulamasını takip etmekle yükümlüyüz. Bundan sonra yaşanacak afetleri en az zararla atlatmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Felaketle birlikte buradaki eksiklerimizi de görmüş olduk. Neler yapılabilir bir gün neler iyileştirilebilir bakanlık boyutunda bunların takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

IMG_0493

Ziyarette AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Akçakoca İlçe Başkanı Burhan İşleyen, İl Genel Meclis Başkanı Fazlı Koç, İl Genel Meclis Üyesi Sinan Cumhur ve teşkilat mensupları hazır bulundu.

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaşı ve Akçakoca balıkçı esnafına geçmiş olsun dileklerini ileten AK Partililer, hasarın giderilmesi için gerekenin yapılacağını kaydetti.