Konuya ilişkin Düzce’de faaliyet gösteren inşaat firması hakkında skandal bir iddia gündeme taşındı. İddiaya göre firma, 23 Kasım depreminde kolonu çatlayan inşaatın çatlak kolonunu sıvayla kapatarak hasarsız süsü vermeye kalkıştı.

Çevredeki duyarlı vatandaşların dikkatinden kaçmayan bu usulsüzlük, Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal tarafından kendisinin hazırlayıp sunduğu Yorumluyorum programında gündeme taşındı.

WhatsApp Image 2023-02-23 at 12.35.33 (1)

DEPREMDE TAŞIYICI KOLONU HASAR GÖRMÜŞTÜ

23 Kasım depreminin ardından eleştirilerin ve skandal iddiaların merkezine yerleşen Kardeniz İnşaat firması, yaşanan 5,9’luk depremde kolonu çatlayan Fatih Mahallesi Seven Cadde üzerinde bulunan inşaatının çatlak kolonunu, iddiaya göre sıvayla kapatırken çevredeki duyarlı vatandaşların dikkatinden kaçmadı.

ÇATLAMIŞ KOLON SIVAYLA KAPATILDI?

Çatlak kolonu sıvayla kapatmaya çalışırken, çevredeki vatandaşlarca fotoğraflarının çekilmesi, Deprem bölgesi olan Düzce’de tehlikenin boyutunu gözler önüne serdi.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 40 binden fazla vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden olan depremin acısı tazeliğini korurken, masraf etmemek adına binanın ayakta kalması noktasında hayati öneme sahip olan taşıyıcı kolon çatlağının kapatılmaya çalışılması kamuoyunda infiale yol açtı.

WhatsApp Image 2023-02-23 at 12.35.30

Söz konusu firmanın, insan hayatını hiçe sayan bu girişiminin Öncü Haber’de gündeme gelmesinin ardından, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve Düzce Belediyesi İmar Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Kamuoyunda korku ve paniği beraberinde getiren skandal girişimin aydınlatılmasına yönelik, ekiplerin çalışmaları sürüyor.

Haber – Ahmet Çelik