D-655 Düzce-Zonguldak Batı Karadeniz Bağlantı Yolu Konuralp Mahallesi Beçi sapağı mevkisinde, duraktan yolcu aldıktan sonra manevra yapan M.E. yönetimindeki S.S Beçi Kooperatifi’ne ait Düzce Belediyesi özel denetimli halk otobüsü ile tır sürücüsü S.A. araçlarını tehlikeli şekilde kullanarak trafik güvenliğini tehlikeye soktu.

Capture 20240118 092959

Her iki sürücünün araç içi kameralarındaki görüntüleri sosyal medyada paylaşmaları üzerine harekete geçen Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, otobüs sürücüsüne en üst seviyeden ceza-i işlem uyguladı. Öte yandan Düzce Belediyesi Zabıta ekipleri, her iki aracın da plaka bilgilerini Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesine bildirdi.

KALDIRIM İŞGALLERİ DEVAM EDİYOR KALDIRIM İŞGALLERİ DEVAM EDİYOR

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, sürücülere, "trafik güvenliği ve düzeni ile ilgili diğer zorunluluklara uymamak" suçundan 690'ar lira para cezası kesti.

Bu arada, Belediye Zabıta Amirliğinin, otobüs şoförüne 500 tam bilet (8 bin lira) ceza verilmesi talebini İl Encümeni'ne ilettiği öğrenildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden, “Yerel ve ulusal basında gündem olan Düzce Belediyesi Özel Denetimli S.S Beçi Kooperatifine ait halk otobüsü ile ilgili Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından aynı gün içerisinde cezai işlem uygulanmıştır. İnsan hayatını tehlikeye atacak her türlü hatalı hareketi af etmemiz, görmezden gelmemiz mümkün değildir. Bundan sonra da bu tür sorumsuz davranışlar en üst seviyeden cezalandırılacaktır ” diye konuştu.

Öncü Haber / AA